Jaká je ta nejlepší barva pro výmalbu vaší ložnice?

Ložnice je místem, které primárně slouží k odpočinku. Většina z nás zde tráví opravdu jen večery a noci, při kterých odpočíváme, relaxujeme a nabíráme síly do dalšího dne. Ložnice by měla být zařízena tak, aby vybízela k odpočinku a navozovala pocity klidu. V jakých barvách ji vymalovat?

Levandulová

Levandulová se nese v duchu světle fialové barvy, ve které se může jen mírně projevit šedá. Je to barva vyzařující klid, pro ložnici doslova ideální. Navíc se snadno kombinuje s ostatními odstíny.

Terakota

Pokud tíhnete k zemitým odstínům, terakota vás nadchne. Je to příjemně teplá, zemitá barva, která si skvěle rozumí se zelenými akcenty a tmavším nábytkem. V ložnici navodí tu správnou atmosféru.

Tmavě šedá

Tmavě šedá působí elegantně a nadčasově. Vůbec se jí nemusíte bát, natožpak v ložnici, kde je lepší vsadit na tlumenější odstíny. Odstíny tmavě šedé mají schopnost působit hřejivým tónem, na stěnách tato barva vypadá velmi moderně.

Hořčičně žlutá

Tlumené podtóny hořčičně žluté barvy jsou pro ložnici dobrou volbou. I tato barva ve vás vyvolá klid, doslova vás bude pobízet k tomu, abyste zavřeli oči a relaxovali. Hořčičně žlutá si dokonale rozumí s tmavšími prvky, ať už na nábytku, nebo třeba na podlaze.

Růžová

Nemáme na mysli křiklavě růžovou vhodnou pro panenky Barbie. My se zde bavíme spíše o starorůžové či pudrově růžové barvě, která bude vypadat přímo dokonale v kombinaci s teplými měděnými nebo světle zlatými prvky.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Bílá

Kdekdo by možná řekl, že je bílá barva nudná a nezajímavá. My jsme ale toho názoru, že je to neskutečně univerzální odstín, který působí moderně, nadčasově a má v sobě jistý nádech elegance. Navíc se skvěle kombinuje s jakoukoli další barvou.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Zlatá

Málokoho by napadlo vymalovat si ložnici ve zlatých tónech. Proč ale ne? Zlatá barva je barvou luxusu a bohatství. Nemusíte si v tomto odstínu vymalovat všechny stěny vaší ložnice, bohatě postačí jedna dominantní zeď.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---