Jak zařídit byt pro muže? Inspirujte se našimi tipy

Zařizování bytu či domu je individuální proces, který se liší podle osobních preferencí a životního stylu každého muže. Při zařizování domova je důležité zvážit praktičnost, funkčnost a osobní vkus, který zaručeně každý muž má. To, co se líbí jednomu, se však nemusí líbit druhému. Máme však pro vás několik univerzálních tipů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

I muži mají rádi hezky zařízený domov

Už dávno neplatí, že by byl hezký domov pouze zásluhou ženské duše. Právě naopak. Muži čím dál častěji přicházejí na chuť dekoracím i vkusnému nábytku.

Jestliže vás v nejbližších dnech čeká zařizování vašeho obydlí, máme pro vás hned několik tipů, které vám mohou pomoci.

Multifunkční nábytek

Investovat do multifunkčního nábytku je skvělým způsobem, jak rozšířit prostor ve vašem bytě. Rozkládací pohovka nebo postel s úložným prostorem mohou poskytnout pohodlí při spaní i další místo pro uložení věcí. Nesporná výhoda je také v tom, že můžete k sobě domů kdykoliv pozvat dalšího spáče.

Organizace a úložné prostory

Efektivní organizace je klíčová. Používejte praktické úložné boxy, police, skříně a regály pro ukládání oblečení, knih, nádobí a dalších věcí. To pomůže udržet váš prostor uklizený a vám se v něm bude snadno orientovat.

Stylové a praktické dekorace

Vyberte si dekorace, které odrážejí váš osobní vkus a zájmy. Plakáty, obrazy, fotky, suvenýry a sbírky mohou přidat osobnost do vašeho prostoru. Zároveň se však snažte udržet rovnováhu mezi estetikou a praktičností.

Nebojte se ani živých květin, protože podporují vaše zdraví a dokážou také vyčistit vzduch vašeho bytu, jak píše web living.iprima.cz.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pracovní koutek

Pokud pracujete z domova, je důležité mít vhodný pracovní prostor. Nezapomínejte na své zdraví a zakupte si ergonomickou a pohodlnou židli, dle webu novinky.cz představují právě ergonomické židle novou formu sezení. Nezapomeňte však také na pravidelné protahování.

Dobré osvětlení a dostatek úložného prostoru pro dokumenty a pracovní potřeby zvýší vaši efektivitu při práci.

Zábava

Hrajete rádi počítačové hry nebo si užíváte čas strávený u dalších herních konzolí? Vybavte si v bytě svůj herní koutek za pomoci sedacích vaků a odkládacího stolku na jídlo i pití.

Zdroj: novinky.cz, living.iprima.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Kohoutová
V redakci iBydlení.cz zodpovídám za výběr témat, kvalitu jejich zpracování a jejich publikaci na web. Zastupuji rovněž roli jazykové a stylistické korektorky.

Nejnovější články

--- Další články autora ---