Jak vyčistit spáry v koupelně?

Pohled na znečištěné spáry v koupelně dokáže pořádně otrávit. Jejich údržba rozhodně nepatří k nejoblíbenějším činnostem. Ba spíše naopak. Čištění spár odkládáme „na dobu neurčitou“ a zpravidla se do tohoto úkolu pouštíme až v moment, kdy to doslova bije do očí. Jak udržovat spáry v koupelně v čistotě?

Může pomoci bělidlo na prádlo?

Byly doby, kdy bělidlo na prádlo nesmělo správné hospodyňce doma chybět. Třeba našim babičkám. Mnohé z nás jej používají i dnes. Koho by ale napadlo použít bělidlo na prádlo i na spáry v koupelně? Pokud jste o tomhle levném a účinném triku ještě neslyšeli, rádi se o něho s vámi podělíme.

V čem se skrývá to kouzlo? V kombinaci bělidla na prádlo a obyčejné jedlé sody. Smíchejte tyto suroviny v takovém poměru, aby vám vznikla hustá kaše. Tu poté naneste na zašlé spáry a nechte alespoň hodinu „dělat svoji práci“. Poté vydrhněte a opláchněte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nepodceňujte zubní pastu

Zubní pastu používáme k ústní hygieně. Už také víme, že dokáže pomoci při oparu a že je užitečná při leštění zrcadla. Další fígl, ke kterému se vám zubní pasta bude hodit, je údržba spár v koupelně. Naneste trochu zubní pasty na houbičku nebo na kartáček a spáry vydrhněte. Nejenže budou čisté, ale navíc získáte i jeden benefit navíc – koupelna bude krásně svěže vonět.

Kombinace octa a jedlé sody

Máte doma ocet a jedlou sodu? Obě suroviny pořídíte za pár korun, v domácnosti nachází celou řadu uplatnění. O octu se všeobecně ví, že je to nedocenitelný (a bohužel často přehlížený) pomocník. Obdobnou pověst má i na první pohled obyčejná jedlá soda.

Jak na čištění spár v koupelně s pomocí těchto dvou pomocníků? Nic složitého na tom není. Smíchejte jedlou sodu a ocet v takovém množství, aby vám vznikla hustější pasta. Tu poté naneste na spáry, nechte několik minut působit a poté vydrhněte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vytaste se na zašlé spáry s odlakovačem

Pokud doma najdete odlakovač na nehty, můžete zkusit na zašlé spáry vyzrát i s jeho pomocí. Jak na to? Trochu odlakovače naneste na hadřík, poté aplikujte na spáry a nechte několik minut působit. Poté vydrhněte a opláchněte čistou vodou.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---