Jak vybavit vaši domácí kancelář, abyste i doma byli produktivní

Mnoho z nás se v posledních měsících muselo zabývat tím, jak si zařídit pracovní prostor v pohodlí domova. Často jsme tak narychlo umístili stůl do volné místnosti a moc se nestarali o to, jak vypadá jeho okolí. To je ale chyba, právě okolí, které obklopuje náš pracovní prostor má zásadní vliv na to, jestli budeme produktivní, či nikoliv.

Neuspořádaný prostor nás nutí odejít

Častým problémem domácí kanceláře je skutečnost, že ji nemáme příliš uspořádanou. Díky tomu se uchylujeme k pracování ve všech různých místech domova, jen ne u stolu k tomu určenému. Práce na gauči, u kuchyňské linky nebo na posteli ale nikdy nebude tak produktivní jako u kancelářského stolu.

První věc, kterou bychom neměli odkládat, je uspořádání věcí na pracovním stole. Pravděpodobně bude zapotřebí sáhnout po různých organizérech a úložných prostorech, ale tato práce se nám nakonec vyplatí. V případě, že chceme být opravdu produktivní, je zapotřebí mít speciálně vyhrazený pracovní prostor, jak uvádí web Prozeny.cz.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Prostor, který nás inspiruje a uklidňuje

Okolí pracovního stolu by mělo být plné inspirativních věcí a zároveň by mělo odrážet naši osobnost. Výrazným způsobem tento prostor ovlivní také volbě osvětlení. Odborníci na design se shodují také na tom, že by domácí kancelář měla být obohacena o zelené prvky. Jedním z nich může být například květina.

Pro pocit uzemnění je vhodné mít pod nohama umístěný koberec. Ten by měl být barevný, aby naší místnosti dodal více pozitivní energie. Je zapotřebí si pracovní stůl udržovat neustále čistý a uspořádaný tak, jako bychom jej právě zařídili. K tomu pomůže jej každý večer před odchodem z místnosti pečlivě srovnat a veškeré papíry uložit tam, kam patří.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pečlivě vybírejte potřebné vybavení

Důležitým předmětem naší domácí kanceláře je bezesporu židle. Ta by měla být nejen dostatečně pohodlná, ale i prodyšná. Rozhodně bychom na ní neměli šetřit, protože právě na židli budeme trávit několik hodin denně.


Zdroj: Prozeny.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---