Jak spolehlivě dostat inkoust ze sedací soupravy?

Stačí vteřina nepozornosti a neštěstí je na světě. Inkoust na sedací soupravě dokáže u mnohých z nás vyvolat okamžité mdloby. Ještě než se rozhodnete s sebou zoufale plácnout, nechte si od nás poradit, jak se inkoustových skvrn na sedačce zbavit.

Nečekejte a jednejte

Pokud se vám podaří vylít inkoust na sedačku, rozhodně nelámejte rukama, nechoďte po místnosti a nenadávejte, jaké jste to nemehlo. V tomto případě je každá minuta drahá a je potřeba jednat hned. Co nejdříve proto skvrnu vysušte za pomoci čisté papírové utěrky. Jemně na ni zatlačte, rozhodně se nesnažte skvrnu otírat, protože byste ji tím akorát rozmazali a neštěstí by bylo o pár centimetrů větší.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zkouška lihu

Na inkoust platí líh. Nejdříve ale trochu lihu aplikujte na tu část sedačky, která není vidět. I když lze líh aplikovat na jakýkoli povrch, je přece jen lepší zkusit to někde, kde nebude případná skvrna tolik na očích. Pokud se nic nestane, můžete líh aplikovat přímo na postižené místo.

Bílý hadr, trocha lihu a spousta trpělivosti

Malé množství lihu naneste na čistý bílý hadřík. Nepolévejte lihem přímo skvrnu na sedačce, riskujete, že se rozpustí. Opatrně nanášejte líh na postižené místo. Jen ho „poťupkávejte“, nerozmazávejte ho a neotírejte. Pravidelně hadřík měňte za čistý, abyste si skvrnu zbytečně nerozmazali.

Celé místo očistěte, poté jej opláchněte čistým hadříkem namočeným ve vodě. Skvrnu poté důkladně osušte ručníkem nebo utěrkou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pomoci může i ocet

Jak je známo, ocet toho v domácnosti zvládne opravdu hodně. Na jeho pomoc se můžete spolehnout i v případě, kdy vám na sedací soupravě vznikne inkoustová skvrna. Jak na to? Nejdříve skvrnu vysušte, poté smíchejte jednu lžíci prostředku na mytí nádobí se dvěma lžícemi bílého octa a hrníčkem vody.

Tímto roztokem následně jemně a bez roztírání čistěte místo zasažené inkoustem. Aplikujte roztok na flek, nechte 10 minut působit. Poté vezměte čistý hadřík namočený ve vodě a dané místo vyčistěte.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---