Jak si snadno a rychle vylepšit domov. Rady od interiérových designerů

Aby vaše domácnost působila útulně a téměř jako z katalogů, není zapotřebí hned vyhledávat odborníka. Existuje několik rychlých a snadných vychytávek, díky kterým dodáte novou tvář každé domácnosti. Není to tak složité, jak se na první pohled může zdát.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Najděte si svůj styl

Jedná se o nejdelší a zdlouhavou počáteční část celého procesu. Než se vrhnete do konečného zařizování svého domu, je zapotřebí najít si svůj vlastní styl. K tomu může vést ale složitá cesta plná pokusů, omylů a vyhozených dekorací. Interiérová designérka z portálu Homestolove.com také upozorňuje na to, že ani styl, který konečně najdeme, nemusí být na celý život. I tento váš vkus se totiž v průběhu let může změnit.

A právě tahle změna nás nutí k tomu, abychom předělávali i bydlení. Prvním krokem, než se na jakoukoliv změnu našeho domova vrhneme, je bezesporu návrh. Je zapotřebí si v klidu sednout, vše si promyslet a v ideálním případě také napsat na papír. Jedině tak se totiž můžeme vyhnout zbytečnému přeplácání prostoru a nakupování nepotřebných věcí.

Postupujte pokoj po pokoji

Často chybou, které se dopouštíme, je přílišné nadšení pro věc a minimum systému. Díky tomu dojdeme k tomu, že v jedné místnosti vyměníme jednu věc, v další druhou, a postupně a nenápadně tak vzniká chaos. Mnohem lepším způsobem je postupovat místnost po místnosti. Jakmile je jedna hotová, teprve poté se vrhnout na druhou. A to opět od začátku, v klidu, s rozmyslem a papírem v ruce.

Výrazným prvkem každé místnosti je osvětlení, proto bychom mu měli věnovat zvýšenou pozornost. To, co dělá většinu místností jedinečnou, je osvětlení vrstvené. V každé místnosti by mělo být světlo obecné, akcentové a účelové. S těmito zdroji se pojí také světlo, které pochází z venkovních zdrojů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nezapomínejte zkoušet a testovat

Dobrým pomocníkem jsou vzorníky, které si můžeme vzít domů, a přímo v místnosti tak kombinovat možnosti barev stěn a koberců. Také existuje velké množství aplikací, kde si můžeme svůj pokoj pro lepší představu navrhnout. Těmto pomocníkům bychom se rozhodně neměli bránit, dokážou nám ušetřit nejen spoustu peněz, ale také času.

https://www.homestolove.com.au/home-decorating-tips-and-ideas-1782

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---