Jak provést omluvu, pokud se nemůžete dostavit na pohovor 

Zajímáte se o novou práci? S personalistou potenciálního zaměstnání máte již domluvený termín pohovoru? Vy se těšíte na to, že s největší pravděpodobností získáte zaměstnání, po kterém jste toužili posledních pár měsíců? Bohužel se vám na daný termín přihodila neočekávaná událost, a vy se tak nemůžete na pohovor dostavit? Je dobré se omluvit. Jak na to?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nemůžete se dostavit na pohovor? Omluvte se!

Říkáte si, že vám dají druhý termín pohovoru, a tak hrajete mrtvého brouka? Personalistům nezavoláte ani je jinou formou nekontaktujete? Děláte obrovskou chybu, protože právě tohle personalisté nemají příliš v oblibě. Jinými slovy nepočítejte s tím, že vám personalista dá náhradní termín. Neomluvit se z pohovoru o vás mnohé vypoví. Personalisté si tak udělají obrázek během několika vteřin. Co tedy dělat? Rozhodně nehrajte na mrtvého brouka a omluvte se. Personalisté to pochopí, a navíc i ocení fakt, že jste zavolali s omluvou a s žádostí o nový termín.

Pokud se neomluvíte, riskujete to, že o potenciální zaměstnání přijdete. Svým způsobem byste s tímto pracovním místem už neměli počítat. Nikdo nemá rád lidi, kteří se nedokážou omluvit a hrají si na mrtvého brouka. Jak by měla proběhnout taková omluva? Ozvěte se člověku, se kterým jednáte o termínu a dalších věcech ohledně nového zaměstnání. Jde tak o nejefektivnější a nejrychlejší omluvu. Jak omluvu sdělit, aby ji váš potenciální zaměstnavatel pochopil? Jednoduše řečeno stačí pronést větu ,,bohužel se nemohu zúčastnit domluveného pohovoru v ten a ten den a čas, a to z důvodu onemocnění nebo rodinné záležitosti“. 

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Požádejte o nový termín

Zároveň sdělte, že o dané pracovní místo máte opravdu veliký zájem. Zkuste tedy personalistu poprosit o náhradní termín. Pokud na hledání nových zaměstnanců příliš nespěchá, udělí vám náhradní termín. Tento náhradní termín proběhne až po vašem vyléčení. Jde-li o rodinné záležitosti, pak nejspíš náhradní termín proběhne následující den. Na omluvě není nic špatného a může se to stát opravdu komukoliv. Česká republika je opravdu velmi malá a slušné chování se vyplatí oběma stranám, a to nejen během výběrového řízení, jak uvádí internetový portál Práce.cz.

Zdroj: Práce.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---