Čalouněný nábytek vyžaduje svou péči. Jedině tak dokážete čalouněnému nábytku prodloužit životnost. Co se týče oblíbenosti, dá se čalouněný nábytek považovat za jeden z nejvyužívanějších typů nábytků vůbec. Rozhodně si tedy zaslouží maximální možnou péči.

Čalouněný nábytek je náchylný na poškození a znečištění
Jakmile se na čalouněném nábytku objeví první skvrny, je potřeba to včas řešit. Jedině tak čalouněnému materiálu prodloužíte životnost. Čalounění nemá za úkol jen vypadat hezky, ale také chránit daný kus nábytku. Správně udržované čalounění tak následně prodlouží životnost celému produktu. Jak toho ale docílit? Do kategorie čalouněného nábytku spadá například křeslo, pohovka, židle nebo sedací souprava. Veškeré produkty jsou náchylné na znečištění, protože jsou využívány denně. Jedině díky správné péči mohou vypadat i nadále krásně a materiálně pevně.
Víte, jak udělat první krok, který se bude počítat jako prevence proti poškození? Správně zvolené místo. Čalouněný nábytek by měl být umístěn tam, kde nebude příliš trpět. Rozhodně by se neměl nacházet blízko topení nebo jiných produktů či věcí, které vydávají teplo. Čalouněný nábytek následně trpí, protože vydávané teplo není pro tento druh materiálu přínosné. Dalším problémem je přímé sluneční záření. I to je pro čalouněný nábytek škodlivé. Sluneční paprsky zbavují čalouněný nábytek o barvu. Ta poté může vyblednout. Nyní přejdeme k tomu, jak o čalouněný nábytek neboli materiál pečovat.

Péče o čalounění není nijak složitý proces
Prach odstraníme z čalounění pravidelným vysáváním. Drobná znečištění je možné vyčistit pomocí suché pěny, případně použitím prostředků na čištění koberců nebo praní vlny, jak uvádí internetový portál Ceskestavby.cz. Jakmile budete čalounění čistit, netlačte. V žádném případě nesmí dojít ani k promočení. Dojde-li k polití, okamžitě jednejte, a to pomocí houbičky. Jestliže jde čalounění svléknout jako potah, máte vyhráno, protože je možné tento druh čalounění vyprat při teplotě 40 stupňů Celsia. Kožené čalounění otevíráte čistě jen s vlhkým hadříkem.
Zdroj: Ceskestavby.cz