Jak na jídelní kout?

Jídelní kouty se už v domácnostech příliš často nevyskytují. Každá domácnost je zvyklá jíst v obývacím pokoji u televize. Evropané se od Spojených států amerických v tomhle směru liší. Američané jsou zastánci jídelních koutů. Mají za to, že by rodina měla jíst u stolu, nikoliv u televize. Jak tedy zařídit jídelní kout? Nejde o nijak složitý proces.

Zařizujeme jídelní kout

Ačkoliv nejde o složitý proces, rozhodně to není o tom, pořídit si jídelní stůl, pár židlí a umístit je do kuchyně bez toho, aniž byste se v první řadě poradili s rodinou. Kolem jídelního stolu neboli koutu by mělo být dostatek volného prostoru k pohybu. Člověk se nají jen tehdy, bude-li mít vlastní prostor a klid. S čím tedy začít? Jako první je potřeba začít u prostoru v kuchyni. Máte dostatečně velkou kuchyň na pořízení jídelního stolu a židlí? Pak se můžete radovat, protože jde o výhru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

V takovém případě je potřeba se zaměřit na kvalitní jídelní stůl a židle. Jídelní stůl by měl být dostatečně prostorný pro celou rodinu. Máte čtyřčlennou rodinu? Není nic jednoduššího, než se zaměřit na jídelní stoly určené pro 4 osoby, které jsou ovšem dostatečně prostorné pro klidnou konzumaci oblíbených pokrmů. Opravdu je důležité se zaměřit na kvalitní jídelní stůl. Vybírat můžete z masivního dřeva. Jídelní stůl by neměl po čase vrzat, protože opět dochází k narušování vašeho klidu, což je u konzumace jídla problémem. K jídelnímu stolu si pořiďte také židle, které se náramně hodí k vámi vybranému jídelnímu stolu. Dnes se běžně prodávají celé jídelní sety, jež k sobě ladí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Prostor na závěr oddělte

Jídelní kout by měl být od pracovního prostoru oddělen. Pracovní prostor je kuchyňská linka a okolí, protože tato část slouží k vaření a přípravě pokrmů. Jídelní kout už je ovšem místem, kde se chcete v klidu najíst se svou rodinou. Oddělit to lze několika způsoby. Máte v kuchyni špajzu nebo skříňku? Využijte ji k tomu. K oddělení se dá použít i závěs, který vždy necháte zadělaný, pokud v danou chvíli nebudete konzumovat.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---