Jak bezpečně zařídit dětský pokoj? Máme pro vás několik tipů

Bezpečný dětský pokoj je základem úspěšného bydlení, co se týče dětí. Pokud ale nevíte, jak bezpečného dětského pokojíčku docílit, pak pro vás máme několik tipů. Zvlášť pro ty, kteří nemají s rodičovstvím příliš velké zkušenosti nebo se chystají dětský pokojíček přestavovat. Vaše děti se musí cítit bezpečně. Jedna chyba a úraz je na světě.

Bezpečný dětský pokoj? ZÁKLAD!

Bude to znít jako klišé, ale prvním tipem, jak docílit bezpečnějšího dětského pokojíčku, je pořízení kvalitního nábytku. Levný nábytek je napuštěn různými chemikáliemi nebo nevhodnými barvami. Obsahuje také velké množství formaldehydů. Právě tato složka může způsobovat u dětí problémy s dýcháním nebo alergie. Chemikálie mají rovněž obrovský vliv na zdraví vašich dětí. Kromě toho je levný nábytek nebezpečný i z pohledu konstrukce.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dítě se může poranit i o úchytku. Úchytka bývá dalším problémem, který brání tomu, aby byl dětský pokojíček bezpečný. Nevhodné dětské úchytky jsou velkým problémem, kterému lidé nevěnují příliš velkou pozornost. I výrobci často zapomínají na to, jakou roli mohou mít úchytky. Zvlášť u levných kousků, jak jsme již uvedli v předchozím odstavci. Úchytky by neměly být pro dítě nebezpečné. Vybavte nábytek v dětském pokojíčku bezpečnými úchytkami. Jde o zdravotně nezávadné úchyty, jež jsou potaženy měkkou vrstvou pryže.

Okna zabezpečte

Bydlíte ve vyšším patře? Okna by měla být zabezpečená. Pár vteřin nepozornosti a pohroma se stane realitou. Vybavte okna bezpečnostním kováním a pojistkou, kterou vaše dítě nezvládne. Klidně se zaměřte na více dětských pojistek. Jedině tak získáte o to větší jistotu, že budou vaše děti v naprostém bezpečí. Jak jsme již uvedli, bezpečný dětský pokoj je základem úspěchu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Na závěr je důležité zabezpečit i rohy ostrého nábytku. Ačkoliv výrobci na tento problém myslí ve většině případů za vás, čas od času se může objevit ostrý roh nebo jiný předmět, jenž je součástí stolu nebo skříně. Tyto nebezpečné rohy ošetřete pomocí pomůcek, které jsou k tomu určeny.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---