Máme je doma úplně všichni. Používáme je dnes a denně. Bereme je jako samozřejmost. A často je vybíráme jen podle toho, jestli se nám líbí na pohled. O čem je řeč? O nezbytném vybavení každé domácnosti – o ručnících. Věděli jste, že i nákup ručníků podléhá určitým pravidlům? Podle čeho tedy ručníky vybírat?
Není ručník jako ručník
Výběr ručníků je částečně umění a částečně věda. Ručníky by měly být měkké a příjemné na dotek, zároveň by měly být dostatečně absorpční a odolné. Samozřejmě také pěkné na pohled, protože i na estetické stránce záleží. Mimo jiné je důležitá i velikost, nemluvě o materiálu, ze kterého je ručník vyrobený. Co tedy všechno sledovat, když jdete nakupovat nové ručníky?

Pravidlo první: sledujte materiál
Podle internetového portálu Real Simple jsou nejlepší ty osušky, které byly vyrobeny ze 100% bavlny. Tyto osušky mají delší vlákna, proto jsou měkčí na dotek, mají lepší absorpční vlastnosti a jsou zároveň i odolnější. Proto sledujte štítek, který je součástí každého výrobku.
Pravidlo druhé: pozor na hmotnost
Hmotnost ručníku se měří v gramech na metr čtvereční (GSM). Obecně platí, že čím vyšší je hmotnost ručníku, tím lepší budou jeho absorpční schopnosti. 300 až 400 GSM je lehká hmotnost, 400 až 600 GSM střední a 600 až 900 GSM nejtěžší.
Pravidlo třetí: dbejte na šetrnost
Web Wiki How klade důraz na to, abychom při výběru ručníků brali v potaz také šetrnost vůči životnímu prostředí. Je důležité vybírat ručníky, které jsou z udržitelných zdrojů a jsou šetrné k životnímu prostředí. Hledejte ručníky, které jsou vyrobeny z organických materiálů bez biocidů a hnojiv. Organická bavlna je stejně měkká a odolná jako běžná bavlna.

Pravidlo čtvrté: chtějte kvalitní zpracování
Při výběru ručníků sledujte detaily a zaměřte pozornost na to, jestli je ručník zpracován kvalitním způsobem. Na tyto detaily upozorňuje i web Good House Keeping. Ujistěte se, že okraje ručníku jsou zajištěny těsným prošitím, je to známka kvalitního řemeslného zpracování. To zabraňuje třepení a může pomoci prodloužit životnost ručníku.
Zdroj: realsimple.com, wikihow.life, goodhousekeeping.com