Díky některým barvám náš domov působí jako špinavý. Víme, které to jsou

Čistý domov je něco, o čem sní téměř každá žena. Někdy se ale stává, že ač se snaží sebevíc, stále nemůže dosáhnout oné vysněné dokonalosti. Důvodů může být hned několik. Jedním z nich může být špatný úklid, nevhodně zvolená technika nebo starý dům. To, na co se ale často zapomíná, je nesprávně vybavený interiér.

Barva stěn má na místnost větší dopad, než se zdá

Špinavým dojmem totiž mohou působit právě stěny, které se v místnosti nachází. A nemusí se jednat o znečištění od malých dětí nebo domácích mazlíčků, ale o nevhodně zvolenou barvu. Například místnosti, které mají samy o sobě tendenci působit jako špinavé, bychom neměli malovat hnědou nebo žlutou barvou. Na tuto skutečnost upozorňuje portál Realsimple.com.

Často se také stává, že v touze oživit místnost sáhneme po béžové nebo šedé barvě. Dochází k tomu ve chvíli, kdy chceme pokoj nějak oživit, ale zároveň se bojíme výraznějších barev. A právě to je ta chyba. Zeď, která je vymalována šedou barvou, již na první pohled působí jako špinavá. Stejný dojem budí také odstíny béžové nebo okrové.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

I bílá barva má své odstíny

Překvapivým faktem by mohla být skutečnost, že i bílá barva má několik odstínů. Některé z nich v sobě mají žluté nebo hnědé podtóny, a právě ty nejsou do interiéru příliš vhodné. Ideální volbou jsou ale v případě, že je naším cílem dosáhnout moderního vintage vzhledu místnosti.

Bílá barva je vhodnou volbou do místnosti, u které chceme, aby působila světle a otevřeně. Přesto je ale velmi náročná na údržbu a při jejím výběru si musíme dát pozor i na to, jestli má působit matně, nebo leskle. Stejně náročné na údržbu jsou další světlé tóny, může se jednat o žlutou, růžovou nebo pastelově modrou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nebojte se kombinovat

Dobrým řešením se podle odborníků jeví kombinace světlé a tmavé barvy na jedné zdi. Jedná se o vysoce designovou volbu, kdy tmavší část barvy je zvolena na spodní část stěny, horní část je vymalována světlým odstínem. Tento efekt pomáhá otevřít celou místnost, a je tak ideální volbou například do chodby.

Zdroj:

https://www.realsimple.com/home-organizing/decorating/tips-techniques/dirty-paint-colors-alternatives

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---