Dětský pokojíček pro dítě, které jde do první třídy? Na nic nezapomeňte 

Před nástupem do první třídy je každé dítě nervózní, protože neví, co jej tam čeká. Podobně jsou na tom i jeho rodiče. Pokud byste rádi dítěti zpříjemnili tento okamžik, začněte například s vybavením dětského pokojíčku. Ten je nutné přizpůsobit prvňáčkovi.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Přizpůsobte dětský pokoj dítěti v první třídě

Dítěti v první třídě začínají povinnosti. To ovšem neznamená, že přestává být dítětem. I takto malé dítě vyžaduje místo, kde si bude moct po splnění všech svých povinností hrát. Zároveň ale potřebuje prostor pro plnění domácích úkolů a čtení. Jak tedy tyto dvě věci skloubit do jedné? Dětský pokojíček je pro každé dítě jakýmsi odpočívadlem a bezpečným prostorem. Musí se v něm cítit bezpečně.

Jednu část dětského pokojíčku přizpůsobte školákovi a druhou část dítěti. Jedině tak získáte 2v1. Vždy dbejte na to, aby se jednalo o nezávadné produkty. Do jednoho rohu místnosti tedy pořiďte dítěti psací stůl, kvalitní židli, která nebude ničit záda prvňáčka a kvalitní podložku. Nebudete tak ničit svou podlahu. Kromě toho po koberci by židle téměř nejezdila. Na psací stůl dítěti pořiďte lampičku a krabičky sloužící jako úložný box na pastelky, fixy, péra a propisky. Školní koutek máte svým způsobem vybaven. Není na tom nic obtížného. Jak již bylo sděleno, skutečně dbejte na kvalitu produktu.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Zařizování dětské částí místnosti

Část pro plnění povinností je hotová. Tento roh bude sloužit pro plnění domácích úkolů, čtení a kreslení. Dítě tak nemusí úkoly plnit v obývacím pokoji nebo na zemi. V obou případech jde o rušivý element. Hrací část by měla obsahovat ideálně ještě jeden kobereček z měkčího materiálu. Existují koberečky s motivem cest pro hraní s autíčky. Dále nezapomeňte také na boxy jako úložné prostory pro úschovu hraček. Tyto boxy ovšem budou větších rozměrů.

Pro dětský pokojíček je potřeba vybrat také vhodnou barvu. To udělejte na samotném začátku přestavby. Dítě v první třídě je zamilováno většinou do postav z her nebo filmů. Co takhle přizpůsobit dětský pokojíček do motivu oblíbené postavy? Lépe tak poznáte část určenou pro hraní a část určenou pro plnění povinností. Na závěr nezapomeňte také na dekorace.

Dítě zraje a vy se musíte brzy smířit s faktem, že jeho pokoj bude jeho svatyní, kam byste se měli odnaučit chodit, kdy se vám zachce, jak uvádí internetový portál living.cz.

Zdroj: Living.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---