Co všechno je potřeba udělat před vymalováním?

Pokud plánujete po Vánocích vymalovat svůj interiér, měli byste vědět, čím začít a co před tímto procesem udělat. Pomocí důkladné přípravy ušetříte nemalé množství času. Kromě toho bude následně celý proces mnohem rychlejší.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co udělat před malováním?

V dnešní době lidé šetří peníze, a tak se snaží provádět různé domácí práce svépomocí. Jestliže mezi tyto lidi patříte i vy, pak je na čase vám sdělit, co potřebujete udělat před samotným malováním. Rozhodně se v první řadě neobejdete bez nákupu potřebných věcí. Kromě barvy budete dále potřebovat štětce několika velikostí, škrabku na stěny, produkty na zakrytí nábytku a podlahy, malířský váleček a další potřebné základní věci. Pochopitelně se neobejdete také bez lepicí pásky a fólii. Jakmile máte potřebné věci nakoupené, můžete se posunout dále.

Nyní přichází na řadu zakrytí všech věcí, které by se během malování a práce mohli poškodit či zašpinit. Je potřeba důkladně pomocí fólie schovat jednotlivé kusy nábytku. K tomuto procesu vám pomůže mimo jiné i lepicí páska. Dále se zaměřte na zakrytí zásuvek a dveří. Na podlahu můžete umístit kartony nebo kusy krabic, které zakoupíte ve specializovaných obchodech. Čím důkladnější bude zakrytí podlahy, tím méně práce vás po dokončení práce čeká. Poté stačí jen vyhodit fólie a využité krabice a máte hotovo. Podlaha i ostatní věci zůstanou čisté.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Příprava stěn

Teď už se blížíte k dané práci, na kterou čekáte. Před vymalováním si musíte připravit jednotlivé stěny. Nová barva by se totiž mohla začít loupat. Celý proces se tak stane rázem zcela zbytečným. Ze zdi vytáhněte všechny háčky, hřebíky a hmoždinky. Pomocí přípravků se zbavte všech děr a staré barvy. K tomu vám poslouží malířská škrabka. Pro rychlejší a jednodušší proces použijte vodu a houbu. Pomocí těchto věcí namočte všechny stěny a vyčkejte, než jednotlivé stěny nasáknou vodu. Škrábání půjde o to rychleji.

Po dokončení procesu se můžete pustit do malování. Můžete si být jistí, že se vám nová barva chytne, protože nepůjde o téměř žádnou zátěž, vzhledem k tomu, že staré vrstvy barev budou již odstraněny.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---