Co pomůže na zažloutlý plast? Levné tipy, které fungují a vyjdou vás na hubičku

Všude okolo nás máme výrobky z plastu. Ať jde o zahradní nábytek, parapety v domácnosti nebo rovnou celé rámy, drobné plastové výrobky u nás doma nebo některé části domácích spotřebičů, plast postupem času začne podléhat žloutnutí, což na pohled nevypadá pěkně. Známe tipy, které na žlutě zbarvený plast fungují.

Zkuste na to vyzrát s peroxidem

Odběhněte si do lékárny a zakupte peroxid vodíku, jak radí web Chalupáři Zahrádkáři. U nás je k dostání 30% peroxid vodíku, který ale seženete nejen v lékárně, ale také v hobby marketech. Poté smíchejte 1 až 2 polévkové lžíce peroxidu s jedním litrem vody. Roztok naneste na celý povrch plastu, který chcete vyčistit. Nezapomínejte pracovat s ochrannými rukavicemi. Nechte chvíli působit, poté vyčistěte třeba houbičkou na nádobí a opláchněte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vyzkoušejte sílu jedlé sody

Jedlá soda je surovina, kterou najdeme snad v každé domácnosti. Je všestranná, hodně toho umí a třešničkou na pomyslném dortu je fakt, že stojí jen pár korun. Podle webu AA zdraví může jedlá soda pomoci se zažloutlým plastem. Jak na to?

Smíchejte jedlou sodu s vodou v takovém poměru, aby vám vznikla hustší pasta. Tu následně naberte třeba na houbičku na nádobí, přeneste na zanesený povrch a krouživými pohyby čistěte. Nechte pastu zaschnout a posléze opláchněte vodou.

Pomoci může i kyselina octová

Web Babinet nedá dopustit na využití kyseliny octové, pokud se snažíte porazit zažloutlý plast. Doporučujeme pracovat s ní v rukavicích, čímž předejdete podráždění pokožky. Kyselinu pak stačí nanést na čistý hadřík a vyčistit s ní žlutá místa na plastu. Pro opláchnutí využijte teplou vodu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Odhalte účinky alkoholu

A teď nemáme na mysli účinky na lidské tělo. I alkohol je jedním z pomocníků, které můžete povolat do zbraně, když chcete vyzrát na zažloutlý plast. Použijte produkty s obsahem 70% alkoholu a více – například vodku. Naneste na hadřík a třete zasažená místa. Poté omyjte teplou vodou.

Zdroj: chalupari-zahradkari.cz, aazdravi.cz, babinet.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---