Chcete mít doma originální obraz? Namalujte si svůj vlastní!

Taky vás nudí obrazy, které má doma každý druhý? Chtěli byste mít takový, který nikde jinde nevisí, ale na originály umělců nemáte dostatek financí? Nemusíte zoufat, protože je řešení naprosto jednoduché. Namalujte si svůj vlastní obraz, kterým se budete chlubit vašim hostům. Nemusíte ani oplývat žádným speciálním nadáním. S následujícími kroky to zvládne každý!

Vyberte si, na co budete malovat

Nejjednodušší variantou je malovat na arch papíru, který je však pak nutné nechat zasklít a zarámovat. Pokud byste se však chtěli kochat svým uměleckým dílem co nejdříve, vyberte si jako podklad plátno. Na trhu jsou nejen dostupné varianty v různých velikostech, ale také v různých barevných provedeních.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Barvy, barvy, barvičky

Vhodné barvy jsou klíčem k úspěchu, proto není radno jejich výběr podceňovat. Máte spoustu možností, jaký druh zvolit. My se zaměříme na dva z nich, které jsou mezi začátečníky oblíbené. Pokud máte rádi rozpité obrazy jako u vodových barev, zvolte akvarel. Web Výtvarka.cz však upozorňuje na to, že případné chyby je u nich těžké opravit a že mají tendenci po zaschnutí světlat. Naopak milovníci výrazných barev by měli sáhnout po akrylu. I ten má však určité nevýhody, které popisuje již zmíněný web Výtvarka.cz. Barvy je nutné ze štětců po skončení malování ihned vymýt, jelikož mají tendenci rychle zasychat, a tím pádem také oprava případných chyb nemusí být provedena včas.

Pořiďte si více druhů štětců

Podle druhu vybraných barev zvolte vhodné štětce. Co se velikosti týče, měli byste jich mít rovnou několik. Ateliérumění.cz doporučuje úzké štětce na detaily, široké na podklady a ty klasické na ostatní malování. Abyste věděli, jak štětce malují, zkuste si s nimi a s barvou nejprve udělat pár tahů nanečisto.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Popusťte uzdu fantazii

Teď už zbývá jen zvolit, co bude na obrazu namalováno. Inspiraci hledejte všude kolem vás. Na internetu, v přírodě, v domácnosti… Pokud vás nic konkrétního nenapadá nebo skutečně neumíte malovat, můžete si vytvořit zcela jednoduchý abstraktní obraz.

Po namalování obrazu jej nechte řádně uschnout a až poté ho přelakujte vhodným bezbarvým lakem určeným na konkrétní typ vybraných barev. A pak už zbývá jen zvolit, kde bude jeho čestné místo. Kdoví, třeba se jednou bude prodávat mezi obrazy celosvětově známých umělců.

Zdroje

https://www.vytvarka.cz/chcete-zacit

https://www.atelierumeni.cz/stetce-na-malovani

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---