Bydlení ve francouzském stylu. Jaké jsou jeho hlavní znaky?

Francouzský styl bydlení je úzce spojován s Provence. Jde o kouzelný styl bydlení, který není v České republice výjimkou. Provence si oblíbilo velké množství lidí, a to nejenom u nás, ale po celém světě. Jaké hlavní znaky jsou přiřazovány k francouzskému stylu bydlení? Jen je potřeba zmínit, že tento styl bydlení je s námi již více než 200 let. Základ sahá až do 19. století.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Francouzský styl bydlení

Nyní se společně podíváme na hlavní znaky francouzského bydlení. Těmi je převážně rázný interiér. Dále nesmíme zapomínat na podlahu z kvalitního a zároveň velmi tvrdého dřeva. Francouzský styl bydlení se dále pyšní starožitným, zato však kvalitním nábytkem a větším množstvím používané tkaniny. Tkanina je pro tento styl bydlení rovněž považována za jeden z nejdůležitějších znaků vůbec.

Jaké barvy se hodí pro tento styl bydlení, jestliže se rozhodnete, že byste ho chtěli zařadit do svého interiéru? Zaměřte se na barvy květin. Řeč je o květinách, které mají barvy v jemnějších odstínech. Vzpomeňte si na květiny, jež vám připomínají prací prášky. Jsou svěží a zároveň pestré. Využít tedy můžete jemně zelenou, červenou nebo růžovou barvu. Svůj úspěch si ale získala i nebeská modrá nebo levandulová barva. Určitě si jednu z těchto barev vyberete. Kromě toho nikde není psáno, že byste každou jednotlivou místnost nemohli mít vymalovanou jinou barvou.

Nábytek a tkaniny

Nábytek, jak jistě víte, by měl být dělán do starožitného stylu. Nemáme na mysli ošklivé věci používané v minulosti v ostatních státech. Francouzský styl bydlení se pyšní ležérním a lehkým starožitným nábytkem, který přináší úspěch i ve 21. století. Jde o jednoduché rysy ve dřevěném nábytku, jež mohou být navíc nabarveny francouzskými barvami, které jsme vám popsali v předchozích odstavcích.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Francouzský styl bydlení je také o tkaninách. I o těch jsme vám něco málo již naznačovali v předchozích odstavcích. Představte si nádherně vypadající dečky a koberečky, které se mohou pyšnit kvalitně odvedenou prací. Využít můžete jednak klasické výše uvedené barvy nebo květinové vzory. Květinové vzory se dají využít i do oken jako záclony.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---