Bydlení v duchu wabisabi

V dnešní době se mnoho lidí snaží poukázat na nedokonalosti okolo nás. Co třeba influenceři na sociálních sítích? Ti se snaží ukázat krásu života v jeho nedokonalosti. Nejsou ale první, kdo s touto myšlenkou přišel. Již v 15. století tento životní postoj zaujali japonští mniši. Pusťte styl wabisabi k sobě domů.

Co je vlastně wabisabi?

Zkraje nejdříve pár slov k tomu, co to ten styl wabisabi vlastně je. „Wabisabi představuje filozofii, jež odkazuje na hlubší vnímání života, kde jsme hluboce spjati s přírodou, a tedy lépe spojeni se svým nitrem. Jde o koncept, který nás vede k neustálému hledání krásy v nedokonalosti a akceptování přirozenějšího koloběhu života,“ vysvětluje web Elle.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bydlení v duchu wabisabi

Wabisabi je styl, který se začíná stále více projevovat v bydlení. Je to odmítnutí všeho přehnaného, extrémního a umělého. S důrazem na vše autentické. Wabisabi je také uznáním toho, že ne všechno je dokonalé a nic netrvá věčně.

Web Chloe Dominik radí začít tím, že se rozhlédnete kolem sebe a zbavíte se věcí, které jsou zbytečné a které ke svému životu nepotřebujete. Neobklopujte se lapači prachu. Odstraňte vše, co leží skladem a co nevyužíváte.

Barvy a materiály u vás doma

Pokud jde o barvy a palety, tento styl upřednostňuje neutrální a teplé tóny, ideální pro vytvoření teplého a útulného prostředí. Vyniknou zejména barvy jako béžová, měkká šedá, bílá a různé zemité tóny. Výběr materiálů naopak upřednostňuje naprosto přírodní prvky. Konkrétně dřevo, kámen, len a keramika, jak radí web Arredare Moderno.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Wabisabi a stimulace smyslů

Wabisabi není jen o tom, že přijmete nedokonalosti a naučíte se žít v domácnosti, která má chyby. Je také o pohodě a o stimulaci našich smyslů, když jsme doma. K tomu se přiklání i web The Spruce, který doporučuje stimulovat své smysly vůněmi, zvuky proudící vody nebo různými textiliemi – vlna, kůže a podobně.

Zdroj: elle.cz, chloedominik.com, arredaremoderno.com, thespruce.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---