back to top

Avokádo je velmi zdravou potravinou. Několik důvodů, proč jej zařadit do jídelníčku

Avokádo se v poslední době těší velké popularitě a mnohem častěji než dříve se dostává na náš jídelníček. Dá se zkombinovat téměř s čímkoliv, chutné je například s lososem či batáty nebo se dá pojídat v sushi. Je ale několik dalších důvodů, proč bychom jej měli pravidelně konzumovat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Přínosy pro naše tělo jsou obrovské

Avokádo obsahuje velké množství antioxidantů a dalších živin, díky kterým dochází v našem těle ke snížení cholesterolu. Mimo to ale také příznivě působí na naše kosti, pleť a další. Výrazným způsobem ovlivňuje také naše srdce, jak uvádí web Realsimple.com.

Stejný zdroj také píše, že většina tuku v avokádu je z nenasycených kyselin a že se jedná zdravý tuk. Mimo to je avokádo ideálním zdrojem vlákniny, obsahuje více než desetinu jeho denní dávky. Avokádo je také bohatým zdrojem vitaminu K, který ovlivňuje krevní srážlivost.

Ideální pomocník při boji s nadváhou

Díky svým jednoznačným přínosům je avokádo podle portálu Realsimple.com výborným pomocníkem při boji s nadváhou, vysokým cholesterolem nebo cukrovkou. V naší kuchyni jím jednoduše můžeme nahradit jakýkoliv jiný tuk, použít jej do salátu, těstovin nebo jako pomazánku na chleba.

Vzhledem k tomu, že avokádo obsahuje vlákninu, jeho konzumací dokážeme zahnat pocit hladu. Ideální volbou je také během těhotenství nebo kojení. Živiny, které avokádo obsahuje, podporují zdraví matky i plodu a výrazným způsobem také ovlivňují kvalitu mateřského mléka. Během těhotenství příznivým způsobem ovlivňují také růst a vývoj nervového systému dítěte, jak uvádí web Realsimple.com.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ovoce bez obsahu nezdravých cukrů

Kromě toho je avokádo také bohatým zdrojem kyseliny listové, která je výborným doplňkem v případě, že se žena snaží otěhotnět. Kromě toho obsahuje také lutein, který podporuje kognitivní funkce mozku. Jedná se tedy o potravinu, které by se neměli vyhýbat ani lidé staršího věku, protože díky jeho pravidelné konzumaci může dojít ke zlepšení paměti.

https://www.realsimple.com/food-recipes/recipe-collections-favorites/popular-ingredients/avocado-nutrition

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---