Aby myčka spolehlivě fungovala, je důležité nejen zvolit správný mycí program, správně vložit nádobí a příbory, ale také zvolit správný mycí prostředek. Jaké jsou tedy možnosti?

Prášek
Prášek obecně patří k levnějším mycím prostředkům na mytí nádobí a jeho množství si určujete sami podle toho, jak je nádobí špinavé. Hodí se zejména do menších domácností, kde je potřeba mýt méně, doporučuje portál The Kitchen. Nevýhodou práškového prostředku je jeho ne příliš dobrá kvalita a také to, že nádobí před ostatními vlivy nijak nechrání.
Tablety
Fungují tak, že se ve vodě rozpustí jen ta část, která je potřeba. Pokud myčka s tabletami nespolupracuje, rozpustí se celá najednou a mytí je neúčinné. Může se vám navíc stát, že po mycím cyklu vyndáte nádobí špinavé od samotného gelu a budete ho muset ještě oplachovat v ruce. Za to tablety 2 v 1 se skládají z mycího prášku a soli, ke kterým je třeba přidat leštidlo. Tablety 3 v 1 obsahují také leštidlo, vysvětluje web USA Today.
Gely do myčky nádobí
Jsou nejenže modernějším, ale také šetrnějším a praktičtějším výrobkem a jsou ideální pro nízké mycí teploty a také pro krátké mycí cykly. Jejich výhodou je, že se také snadno dávkují. Zároveň upravují tvrdost vody, čímž chrání nejen samotnou myčku, ale i nádobí před vodním kamenem.

Jak správně vložit nádobí do myčky?
Stává se vám, že je nádobí po skončení mytí špinavé? Možná je to špatnou myčkou nádobí. Umístěte nádobí tak, aby nebránilo sprchovým ramenům. Dbejte na to, aby se nádobí nezasekávalo, např. příbory, pokličky a drobné předměty umístěte do držáku na příbory, doporučuje portál Constarblue. Plastové předměty patří do horní zásuvky, sklenice, láhve a mísy do spodní zásuvky. Pozornost věnujte také množství nádobí. Pokud myčku přeplníte, nádobí nebude důkladně umyté a budete ho muset omývat znovu.
Zdroje: The Kitchen, USA Today, Constarblue