V posteli trávíme každý den několik hodin, optimálně až třetinu dne. Kromě pravidelné výměny nočního prádla si naši pozornost zaslouží také ložní prádlo.
To se může ušpinit od zcela běžných věcí, na které ani nepomyslíme. Sednete si na povlečení ve stejném oblečení, které jste měli na sobě v MHD, nebo na židli v kanceláři či v restauraci? To vše je původcem bakterií, které si na své ložní prádlo nevědomky přenesete, uvádí portál Goodhousekeeping.

Mazlení s dětmi nebo zvířaty znečišťuje ložní prádlo
Máte ve zvyku se tulit v posteli nebo si hrát s dětmi či domácím mazlíčkem? A podobných činností je mnohem více. Všechny však mají něco společného – v následujících hodinách budete spát ve směsici různých drobných znečištění, dodává portál Shape.
Měňte jednou týdně
Podle doktora Michaela Schmidta, profesora mikrobiologie a imunologie na Kalifornské univerzitě, je třeba měnit povlečení alespoň jednou týdně. V některých případech dokonce dvakrát (např. při nadměrném pocení, po bouřlivém sexu či špatné osobní hygieně). Podobnou frekvenci výměny zaznamenáte v každém dobrém hotelu.
Jděte spát ihned po sprše
Doporučuje se jít spát krátce po sprše/koupeli. Naše povlečení je také znečištěno odumřelými kousky kůže, zbytky hygienických prostředků, slinami, vlasy, slzami, prachem, potem, drobky… Nebo dokonce přítomností chlupatého domácího mazlíčka. Otázkou je, zda spíte nazí, v klasické noční košili či bavlněném pyžamu. Pokud večer používáte jakékoliv kosmetické přípravky a spíte nazí, doporučuje se dvakrát týdně měnit ložní prádlo, píše portál Sleep foundation.

Čisté ložní prádlo pomůže alergikům
Myslete také na astma nebo různé alergie (pyl, prach, roztoči). I zde bude častější výměna prospěšná. Navíc příjemný pocit při usínání v čistých a chladivých peřinách je k nezaplacení.
Zdroje: Sleep foundation, Shape, Goodhousekeeping