Kamna a krby na dřevo budou v kurzu stále, a to i kvůli relativně vysokým cenám energií. Takové dřevo je ale potřeba mít kde uskladnit, protože v opačném případě může dojít k poškození. Poškozené dřevo následně nebudeme moct použít. Jednou z možností je výroba vlastního dřevníku.

Připravte se předčasně na zimní sezónu
Ačkoliv nám na dveře klepe letní období, nikdy není špatné si připravit alespoň část práce na další zimu. Řeč je konkrétně o výrobě dřevníku. Ten se nám bude bezesporu náramně hodit. Nemusíte se obávat toho, že by výroba dřevníku byla nějakým způsobem náročná. Jestliže jste manuálně zručným člověkem, jistě si s touto prací poradíte. Jako první si připravíme terén. Ten by měl být rovný, aby se dřevo snadno uskladňovalo vedle sebe. Ideálním podkladem pro podlahu je plast nebo guma. Tím však výroba podlahy nekončí.
Na gumu nebo podlahu naskladníme pár palet. Dřevo tak nebude ležet na zemi. Pomocí palet docílíme toho, že dřevo bude mít skvělé izolační vlastnosti i ze spodní strany dřevníku. Nebude totiž ležet na podlaze, ale na paletách. Palety nám poslouží také k přidělení hlavní kostry dřevníku. Jinými slovy vezměte z trámů postavenou kostru a postavte jej na základ, jenž byl vybudován z palet. Přední strana musí být bezesporu vyšší. Hlavní kostra musí být dostatečně pevná. Musí zvládnout nejenom váhu opírajícího se dřeva, ale také vítr.

Jak pokračovat s tvorbou dřevníku?
Namáhanou stranu ještě zpevněte pomocí prken. Přední stranu ponechejte otevřenou. Lépe se vám pak bude skladovat dřevo. Pochopitelně to platí i v opačném případě. Boční strany vyplníme sítí. Střechu pro dřevník vyrobíme z prken. Jako krytinu sáhneme po lepence. Střecha by měla být větší než samotný dřevník. Zabráníte tak sněhu a dešti, aby se dotýkalo uchovávaného dřeva. Výběr správného paliva se odvíjí od nainstalovaného topného systému. Ne každé palivové dříví přináší stejné výsledky, jak uvádí internetový portál Novinky.cz.
Zdroj: Novinky.cz