Interiérové dveře vyžadují pečlivou péči, podobně jako například hlavní domácí spotřebiče. Pokud jsou navíc vaše dveře kvalitní a relativně drahé, pak byste se na péči o ně měli o to více zaměřit. Jedině tak prodloužíte jejich životnost. Rozhodně to není o používání chemických prostředků. Ty mohou dveřím naopak ublížit. Záleží na materiálu a kvalitě.

Péče o interiérové dveře musí být prováděna správně
Pokud máte dveře z masivního materiálu, máte svým způsobem vyhráno. Masivní dřevo má mnoho výhod, co se týče údržby a péče. Jen je potřeba vědět, jak o tento materiál pečovat. Pro údržbu používejte hadřík, který následně namočíte. Tím poté přetřete masivní dveře. Použít můžete i trochu mýdla. Mýdlo ale umístěte do vody, čímž vznikne mýdlová voda. Velké množství vody dveře poškodí. Ty se mohou zkroutit nebo jinou formou poničit. Na masivní dřevo je možné použít i specializované produkty.
Musí jít o produkty vhodné pro dřevěné povrchy. Vyhýbejte se chemickým nebo jinou formou agresivním prostředkům. Na závěr použijte speciální lak. Tím si dveře ponechají svou barvu. Nyní přecházíme na dveře z dřevotřísky. U těchto typů dveří použijte pouze hadřík namočený ve vodě. Velké množství vody může dřevotřísku nenávratně poškodit. Ta se začne kroutit nebo nabobtnávat. Dveře se navíc mohou i oddělit. Dřevotříska nepatří mezi kvalitní materiál. Rovněž zapomeňte i na chemické přípravky. Podobně jsou na tom i agresivní produkty. I ty dveřím mohou uškodit. Kromě hadříku je možné použit čisticí prostředky.

Skleněné dveře jsou na údržbu náročné
Samotné dveře budete opečovávat podle předchozích odstavců. Na sklo je potřeba použít specializované čisticí prostředky, které jsou určeny na tento druh materiálu. Opět ničemu neuškodí hadřík namočený v horké vodě. Pomohou vám také vlhčené ubrousky. Použít lze také alkoholické přípravky. Ty jsou na sklo vůbec těmi nejlepšími prostředky, jak uvádí internetový portál Homeincube.cz.
Zdroj: Homeincube.cz