back to top

Objevili recept na šťastný život. Stačí udělat každý den jednu maličkost a budete se cítit lépe

Napadlo by vás, že pocity štěstí se dostavují poměrně jednoduchým způsobem? V životě stačí opravdová maličkost a člověk se může začít cítit mnohem šťastnější. Položte si například otázku, jak často se scházíte s přáteli? Po přečtení výsledků nové studie byste se s nimi možná měli začít stýkat mnohem častěji. Koneckonců, už jeden smysluplný rozhovor denně vás může učinit šťastnějšími.

Vědci ve studii identifikovali sedm komunikačních tipů, se kterými se denně setkáváme. Patřilo mezi ně vtipkování, smysluplná konverzace, naslouchání druhým, ocenění druhých, vyjádření svých obav nebo upřímná pochvala. Poté požádali 900 lidí, aby se každý z nich zapojil do jedné z těchto forem komunikace. Ne přes internet nebo telefon, ale osobně, píše portál HeadTopic. Účastníci byli později požádáni, aby ohodnotili své pocity – stres, úzkost, pohodu nebo osamělost. Každý z těchto faktorů má vliv na naši celkovou pohodu, naše pocity a naladění.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

K čemu dospěli?

Studie, která byla publikována v časopise SAGE Journals, následně zjistila, že ti, kteří měli během dne jakýkoli typ kvalitní komunikace, se cítili více v pohodě, byli šťastnější a zažívali méně stresu ve srovnání s těmi, kteří ten den neměli prostor k upřímnému rozhovoru.

Čím více, tím lépe

Účastníci, kteří dokázali vést více než jeden rozhovor denně, si vedli ještě lépe. Čím více nasloucháme svým přátelům, čím více dáváme najevo, že nám na nich záleží, a čím více věnujeme pozornost názorům druhých lidí, tím lépe se na konci dne cítíme.

Ačkoliv je komunikace tváří v tvář nejlepší formou komunikace a nedá se srovnávat ani s posíláním textových zpráv, alespoň nějaká komunikace je vždy lepší než žádná, uvádí portál NY Post. Když mluvíme osobně, naplňujeme svou vnitřní pohodu sounáležitosti s někým, a sami tak zvládáme stres.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Přátelství hraje hlavní roli

Význam přátelství je dnes zásadnější než kdy jindy. Výzkumy ukazují, že muži mají méně přátel než kdykoli v minulosti, dospívající zase dosahují špatné úrovně duševního zdraví. Důvodem je především úbytek vztahů v důsledku epidemie koronaviru. Odborníci doufají, že se lidé začnou vracet ke společenským aktivitám a osobním setkáním z doby před pandemií.    

Zdroje: NY Post, HeadTopic

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Bc. Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---