3 důvody, proč pracovní veletrhy nejsou považovány za ztrátu času 

V minulosti jste navštívili pracovní veletrh, ale tento čas byl následně zbytečným zabijákem, protože vám to nic nedalo? Pak váš mozek nebyl zaměřen na věci, na které by měl. Jinými slovy pracovní veletrhy nejsou v žádném případě považovány za ztrátu času. Jen je důležité se zaměřit na pracovní veletrh tak, abyste si z něho odnesli alespoň nějaké cenné informace nebo kontakty.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pracovní veletrh? Rozhodně doporučujeme!

Kdo byl na pohovoru, ví, jak je to nepříjemné. Několik otázek, následné představování a vysvětlování, proč se o danou pozici ucházíte právě vy. Na pracovních veletrzích to funguje přesně naopak. Tady budou pozornost strhávat na sebe personalisté, nikoliv vy. Personalistů se můžete vyptávat prakticky na cokoliv. Jsou tam od toho, aby vám odpovídali. To oni hledají do své firmy nové zaměstnance, a tak se vám budou snažit vyhovět ve všech bodech. Jde o výměnu rolí, kdy zpovídáte personalisty vy, nikoliv oni vás.

Další výhodou jsou nové příležitosti a kontakty. Na pracovních veletrzích bývá často velké množství firem. Všechny tyto firmy hledají nové zaměstnance, kterým dají šanci ukázat, co v nich je. Můžete si tak najít novou práci, která vám nabídne nejenom lepší podmínky, ale také finance. Nechte si vyslechnout firmy, jež vás zajímají. Kromě mzdy si poslechněte také mluvení o benefitech. Často podlehnete i díky nim. 

Srdce firmy přímo na dlani. Firmy se snaží zapůsobit jak svou prezentací, kterou si připravili, tak také stánkem, jenž ozdobili tak, aby právě oni byli vidět tzv. na sto honů. Díky ozdobám poznáte srdce firmy. Máte možnost se jako první seznámit s personalisty, kteří se o nábor v daný den starají. Poznejte je, vyptávejte se a komunikujte. Nemusí se nutně jednat o otázky, které vás zajímají. Stačí vést normální rozhovor dvou osob. Představte si, že se jedná o kamarády. 

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Motivace a pracovní nasazení

V předchozích odstavcích jsme vám popsali 3 důvody, proč nejsou pracovní veletrhy ztrátou času. Bonusovým důvodem je fakt, že si odsud odnesete pořádnou dávku motivace. Hledání práce bude rázem snazší. Jen musíte vědět, jak si takový den užít naplno. Veletrh je výborná příležitost zorientovat se v tom, kam se posunul trh a jaké jsou šance zaměstnat se nebo kariérně růst i mimo váš obor, jak uvádí internetový portál Práce.cz.

Zdroj: Práce.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---