2 tipy na zaručeně čisté žaluzie 

Čištění žaluzií by se nejraději ze všeho vyhnul každý, což je pochopitelné, protože se jedná o relativně komplikovaný úkol. Každou žaluzii je totiž potřeba očistit zvlášť. Jinými slovy jednotlivě jednu po druhé. Poradíme vám, jak docílit pomocí jednoduchých dvou tipů čistých žaluzií, jež vám budou lidé závidět. Jde pouze o výběr vhodných prostředků a správný postup.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2 tipy na zaručeně čisté žaluzie

Nejedná se o nijak složitý úkol, pokud bychom se na to podívali pomocí jiných očí. Problém je v tom, že jde časově o náročnější proces, ale to pouze z toho důvodu, že každou jednotlivou žaluzii musíte čistit zvlášť. To je důvod, proč se tomuto procesu vyhýbá téměř každý. Přitom vám stačí běžné věci na úklid a následně jen jednotlivé žaluzie protřít. Tím je zbavíte nečistot i prachu. Pro čištění žaluzií si vyberte vhodné čisticí produkty. Poté vezměte specializovaný hadřík a pusťte se do procesu.

  • Proces, pomocí kterého získáte zaručeně čisté žaluzie, jsme vám svým způsobem sdělili v předchozích dvou odstavcích. Čištění by mělo probíhat formou jednu žaluzii po druhé. Každou jednotlivou žaluzii by člověk měl setřít hadříkem. V žádném případě se nepokoušejte proces nějakým způsobem ošulit. Snažíte se ošulit totiž pouze sám sebe. Postupovat byste měli od vrchních žaluzií směrem dolů. Jedině tak docílíte efektivního úklidu a čištění.
  • Do vody přidejte speciální prostředky na čištění žaluzií. To jsme koneckonců rovněž uvedli ještě před zveřejněním prvního tipu. Úklid by měl probíhat po celé ploše. Postupujte tedy jednu žaluzií po druhé, a to vždy od levé strany po pravou. To je také důvod, proč je proces tak časově náročný. Dokážete si představit, o jak velké množství žaluzií se jedná? Vidíte, tipy na zaručeně čisté žaluzie nejsou v ničem výjimečné. Jen je potřeba provádět tuto činnost zodpovědně.
Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co nedělat během čištění žaluzií?

Pro čištění žaluzií nepoužívejte vysokotlakové vodní čističe. Může dojít k poškození žaluzie a zejména elektrického pohonu, pokud je jím žaluzie vybavena, jak uvádí internetový portál Living.cz.

Zdroj: Living.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---