Zvažujete pořízení fotovoltaiky? Známe důvody, které vás přesvědčí

Růst energií, který zaznamenáváme v několika posledních měsících, nedává lidem spát. Ceny rostou doslova raketovou rychlostí. I to je jeden z důvodů, proč se stále více lidí rozhoduje pro pořízení fotovoltaických elektráren. Možná i vy nad tímto řešením uvažujete. Přinášíme vám důvody, proč se fotovoltaice dále nevyhýbat.

Úspora elektrické energie

V dnešní době snad každý přemýšlí nad tím, kde a jak ušetřit. A jednou z položek, kde bychom rádi stáhli náklady, je elektřina. Věděli jste, že i malá solární elektrárna dokáže pokrýt 70 až 90 % spotřeby domu? Samozřejmě za předpokladu, že nejste energeticky náročná domácnost, tam by pak byla úspora o něco nižší.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Energetická samostatnost

„Díky solární elektrárně přispějete k vaší větší energetické samostatnosti. Nemusíte tak být zcela odkázáni na trh s elektřinou,“ udává web Elektrické Vozy. Zde je ale nutné dodat, že většina fotovoltaických elektráren funguje v tzv. hybridním režimu, což znamená, že si sami vyrábíte elektřinu, ale v momentě, kdy vám dojde, přikupujete další z distribuční sítě.

Ohleduplnost k životnímu prostředí

Dalším důvodem, který nahrává do karet pořízení fotovoltaiky, je podle webu Estav také větší ohleduplnost k životnímu prostředí. O solární energii se často hovoří jako o čisté energii, a to z toho důvodu, že neprodukuje žádné zplodiny.

Možnost přeprodat nadbytek energie

Počítá se s tím, že fotovoltaické panely nabídnou majitelům nejen možnost, jak šetřit za elektřinu, ale jak si zároveň i přivydělat. Upozorňuje na to web Insmart, který tvrdí, že bude možné obchodovat s nadbytkem elektrické energie. Jinými slovy to znamená, že energii, kterou nespotřebujete, budete moci přeprodat do sítě.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Rychlá instalace

Mnoho lidí nad pořízením fotovoltaiky váhá také ze strachu, že je čeká náročný a zdlouhavý proces. Toho se ale podle webu Trienergo rozhodně obávat nemusíte. Instalace fotovoltaické elektrárny je rychlá, není potřeba zasahovat do stavby.

Zdroj: elektrickevozy.cz, estav.cz, Insmart.cz, Trienergo.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---