Zlobí vás krtci na zahradě? Situaci je potřeba okamžitě řešit

Krtci jsou považováni za nejhorší škůdce vyskytující se na zahradách. Krtci si vytváří dlouhé chodby, jež tvoří hluboko v zemi. Nevýhodou ovšem je fakt, že kromě chodeb tvoří i hromádky. Ty jsou následně viditelné na ploše vaší zahrady. Jak se jich zbavit? Proces je poměrně náročnější.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Krtci jsou nejhoršími škůdci na zahradě

Krtky jde považovat za nejhorší škůdce také z toho důvodu, že jde o velkého živočicha, na rozdíl od jiných druhů škůdců. Mimo jiné je potřeba se seznámit s bodem, jež se týká ochrany zvířat. Ano, vidíte správně. Krtci patří ke chráněným druhům zvířat, a tak není možné je zabít. Za takový čin by vám hrozil relativně velký trest. Jak se tedy krtků zbavit, jestliže se vyskytují na vaší zahradě? Už teď víte, že je odchytat a poté zabít nemůžete. Pokud je pouze odchytnete a přenesete na jiné místo, mohou se snadno dostat pomocí chodeb zpět.

Navíc se nejedná o vhodné řešení, protože se mohou začít objevovat i jiní krtci, kteří objevili chodby předchůdce. Jednou z možností zbavení se krtků je instalace větrných odháněčů. Tyto odháněče jsou instalovány v zemi. Jde o železné tyče, na které se následně nasadí PET láhve. Tato varianta je v odstranění krtků relativně účinná a funguje již celou řadu let. Druhou možností je vysazování pryžců. Ty by měly krtky údajně odpuzovat. Řešením jsou také elektronická zvuková a vibrační zařízení, která se umisťují do blízkosti nor, jak uvádí internetový portál iDnes.cz.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pochopitelně je proces relativně náročný a dlouhodobý. Jakmile víte, že jste se krtků zbavili, můžete začít s úpravou zahrady.

Bez úpravy zahrady se neobejdete

Je potřeba myslet na to, že se bez úpravy zahrady neobejdete. Krtek nadělá velkou paseku, a to převážně v podobě krtinců, které zanechává. Vše je ovšem řešitelné, jen to vyžaduje váš čas i finance. To je také důvod, proč jsou krtci považováni za jednoho z nejhorších škůdců vůbec.

Zdroj: iDnes.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---