Zkraťte dětem čekání na Ježíška – vyrobte jim jednoduchý adventní kalendář

Na světě snad ani neexistuje dítě, které by se netěšilo na Vánoce. Jenže ten čas se tak neskutečně vleče! Zpestřete jim toto čekání adventním kalendářem. Zapomeňte na koupi levného kalendáře plného nekvalitní čokolády bez špetky originality a raději jim vyrobte doma zajímavý adventní kalendář s překvapeními přesně podle jejich gusta na každý den. Máme dobrou zprávu i pro ty z vás, kteří mají obě ruce levé. Přinášíme vám hned 3 tipy na adventní kalendáře, jejichž výrobu zvládne úplně každý.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Adventní kalendář z ruliček toaletního papíru

Zužitkujte ruličky, které vám zbudou po spotřebování toaletního papíru, a vyrobte z nich adventní kalendář. Aby děti neviděly, co je v nich skryto, zabalte je do balicího papíru s vánoční tematikou. Jednotlivé ruličky můžete naskládat na sebe do různého tvaru (např. stromečku nebo pyramidy) a slepit je dohromady. Výsledný kalendář pak můžete postavit na stůl, komodu nebo jiné na viditelné místo.

Jde to však udělat ještě jednodušeji. Po vložení drobného dárku do ruličky zahněte okraje a přilepte je k sobě sekundovým lepidlem nebo tavnou pistolí. Můžete je ozvláštnit malůvkami, barevným papírem, nalepit na ně různé ozdoby apod. Samozřejmě nezapomeňte na očíslování jednotlivých ruliček. Takové mini balíčky zavěste pomocí provázku na větvičku a tu pak na zeď.

Pytlíčkový adventní kalendář

Nemusíte zoufat ani v případě, že doma nemáte 24 ruliček toaletního papíru. Pořiďte si obyčejné papírové sáčky, které po naplnění sepněte kolíčkem. Můžete je následně pověsit na girlandu z provázku, pověsit je na větvičku nebo poskládat za sebou do papírové krabice. Šikovnější si mohou ušít pytlíčky látkové a svázat je stužkou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Adventní kalendář z obálek

Vyrobte si 24 obálek z barevného papíru. Aby byly zajímavější, popusťte uzdu své fantazii a vyzdobte je podle svého gusta. Malé děti ocení obálky ve tvaru zvířat. Jednoduše tak uděláte například ježka, soba, lišku, myšku, zajíčka apod. Můžete vyzkoušet také různé vánoční motivy, jako je obálka ve tvaru stromečku, čepice, dárku apod. Po očíslování obálky přichyťte na větev a tu pověste na zeď. Můžete použít také starou očištěnou dřevěnou paletu a pověsit obálky na ni.

Nebojte se být kreativní. Nedokonalosti vám děti určitě prominou. Ale s největší pravděpodobností si jich ani nevšimnou. Každý den ráno nadšeně vyskočí z postele a pohrnou se otevírat jednotlivé adventní mini dárečky. Čekání na Štědrý den tak už nebude otrava, ale zábava!

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---