back to top

Život s minimalismem. Jak se zbavit nepotřebných věcí a zjednodušit si život?

Minimalismus se v poslední době stává stále populárnějším životním stylem především proto, že mnoho lidí usiluje o udržitelnost a snižování spotřeby. Pokud se i vy chcete stát minimalistou, existuje několik kroků, které můžete podniknout.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Uvědomte si, co vám skutečně přináší štěstí

Minimalismus je o cestě k tomu, aby vám v životě zůstaly jen ty věci, které jsou pro vás skutečně důležité a dělají vás šťastné, jak uvádí web Zijememinimalismem.cz. Může to být rodina, koníčky, zážitky a tak dále. Naopak se zamyslete nad věcmi, které vám nic nepřináší, a soustřeďte se na jejich odstranění.


Projděte si svůj majetek

Zvažte, jaké věci opravdu potřebujete. Můžete projít vaše oblečení a zjistit, co už vám nějakou dobu leží ve skříni, nebo domácí spotřebiče a elektroniku, pro kterou nemáte využití. Naopak tyto věci můžete prodat či darovat někomu, kdo je opravdu využije.

Kontrolujte své nákupy

Minimalismus také znamená omezení nadměrných nákupů, zkuste se zaměřit na nákupy jen těch věcí, které skutečně potřebujete. Pokud máte tendenci nakupovat impulsivně, zkuste se zaměřit na plánování nákupů a tvorbu nákupních seznamů. Když omezíte impulzivní nákupy, stanete se také svobodnými od závislosti na materialistických věcech.

Zdroj obrázku:https://www.istockphoto.com/

Digitální minimalismus

V dnešní moderní době jsme závislí na technologiích a převážně sociálních médiích, což může být velmi rušivé a ovlivňovat naše štěstí. Zkuste omezit svůj čas strávený online a na sociálních sítích sledujte pouze takové účty, které vám opravdu něco přinášejí a dělají z vás lepšího člověka.

Zdroj: Zijememinimalismem.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---