Život jako z pohádky? Víme, jak se žije českému politikovi v zámeckých prostorech

 Matěj Stropnický je český politik, který se narodil v Praze. Byl významným představitelem Strany zelených, v roce 2020 ji ale opustil. Se svým partnerem Danielem Krejčíkem již několik let žije na zámku v Osečanech, který společnými silami postupně rekonstruují.

Zdroj obrázku: https://www.facebook.com/Matej Stropnicky

 Rozsáhlá rekonstrukce, která se stále neblíží ke svému konci

 Osamělý zámek v Osečanech si partneři za svůj domov vybrali před několika lety. Ani jeden z nich již nechtěl žít v Praze a nabídka zámku je zaujala. Jedná se o rozsáhlou a chladnou stavbu, díky které jsou oba partneři již za roky života otužilí. Tuto informaci uvádí portál Novinky.cz.

 Partneři ale nevlastní jen samotný zámek, k němu totiž náleží také sedm hektarů lesoparku. Problém ale nastal ve chvíli, kdy se partneři definitivně rozhodli, že do koupě půjdou. Žádná z bankovních institucí, kterou navštívili, jim na takovou částku nechtěla dát hypoteční úvěr. Pomoci jim nakonec musela rodina.

 Postupné zvelebování památkově chráněné stavby

 Jejich záměr je jasný. Chtějí zámek udržet v původním stavu a zachovat jej i pro další generace. Pravidelně zde pořádají prohlídky, divadelní festivaly, ale prostory pronajímají také na konání svatebních obřadů. Některé pokoje dokonce pronajímají, a tak mají zájemci možnost strávit noc na zámku.

 Původním záměrem po smrti baronky, která byla do roku 1929 majitelkou stavby, bylo zámek využít jako sanatorium. Následně zde byl ale zřízen sklad léčiv. V prostorách zámku najdeme celkem 28 místností. Z původního zámeckého vybavení v prostorách nezůstalo téměř nic, partneři svou snahu ale rozhodně nevzdávají a spolupracují nejen s památkáři, ale také s historiky a obcí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

 Za jakoukoliv pomoc jsou rádi

 Dvojice pořádá dobrovolnické akce, během kterých dochází k postupným úpravám. S pomocí se může přihlásit kdokoliv, rádi ji uvítají a na oplátku nabízejí možnost strávit noc na zámku.

Zdroj: novinky.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---