Zima už se blíží. Ideální čas na pořízení infrasauny!

Přichází zima. Touto hláškou z kultovního seriálu Hra o trůny začínáme trochu netradičně náš článek. Milovníci tohoto období se ho už nemohou dočkat, ale co ti, kterým naskakuje husí kůže už jen při pomyšlení na nadcházející mrazíky? Někdo bojuje proti zimě hrubým svetrem, jiný zase svařákem, další zase raději odletí do teplých krajin. My pro vás máme jiné řešení. Pořiďte si infrasaunu! O jejich pozitivních účincích na naše tělo a mysl se dozvíte v tomto článku. Navíc vám poradíme, na jaké parametry se při výběru té pravé zaměřit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Léčebné účinky infrasauny

Kdo by nechtěl po celém dni plném shonu na chvíli spočinout v horkém prostředí infrasauny? Kromě zklidnění mysli má spoustu dalších pozitivních vlivů na naše tělo. Věděli jste, že pravidelné trávení času v infrasauně pomáhá proti bolestem různého charakteru? Kromě toho také posiluje naši imunitu, zejména pokud zkombinujete saunování s otužováním. To si pak na vás žádná nemoc netroufne. Pomáhá také bojovat proti riziku vzniku kardiovaskulárního onemocnění a snižuje vysoký krevní tlak. Také vaše pokožka vám poděkuje. Pomáhá totiž léčit ekzémy, lupénku a jiná kožní onemocnění. A působí dokonce i proti celulitidě.

Faktory ke zvážení před výběrem infrasauny

1) Umístění

K provozu vám stačí, když v její blízkosti bude zásuvka s 220V. Nejčastěji se můžeme setkat s umístěním v obytných prostorách (např. v koupelně, podkroví nebo v hale), na terase či zimní zahradě (můžete z ní pozorovat okolí a v zimě lépe praktikovat otužování) nebo ve sklepě. Projděte si váš dům nebo byt a popřemýšlejte o jejím vhodném umístění.

2) Velikost

Zvolte velikost infrasauny podle toho, pro kolik lidí má být určena. Na trhu existují menší pro jednu osobu, ale i pro více lidí. Pokud budete chtít infrasaunu jen pro sebe, vyzkoušejte, jestli je i tak dostatečně veliká, aby na vás nepůsobila klaustrofobicky nebo abyste do ní nemuseli vejít v předklonu. Mějte na paměti, že čím větší kapacita, tím více prostoru vám uzme. Nezapomínejte také na to, aby bylo kolem sauny pár centimetrů volného místa na běžnou cirkulaci vzduchu. Nepotřebuje však žádné speciální odvětrávání vzhledem k tomu, že neprodukuje páru.

3) Typizovaná versus na míru

Typizované infrasauny jsou vyrobeny tak, aby splnily požadavky většiny uživatelů. Jejich výbava, rozměry a celkové řešení je univerzální. Cena je příznivější než u infrasaun vyrobených na míru. Na druhou stranu ale bude vyhovovat vašim konkrétním požadavkům a potřebám.

4) Výbava

Infrasauny mohou mít různou nadstandardní výbavu od světelné terapie přes topení v podlaze, ionizátor, opěrky až po zabudované rádio. Mějte ale na paměti, že každý doplněk výslednou cenu zvýší. Tím se dostáváme k pátému bodu.

5) Cena

Nejlevnější typy infrasaun seženete už do 25 000 Kč. Nutno však dodat, že se jedná o modely s nižším příkonem, takže její nahřívání trvá delší dobu. Také výbava ani kapacita nemusí být dostačující, ale nejedná se o vyloženě špatné produkty. Pokud máte omezený rozpočet a nízké nároky, určitě si z nich nějakou vhodnou vyberete. Zlatá střední cesta nabízí infrasauny v cenovém rozpětí mezi 25 000–35 000 Kč. V této kategorii najdete nadupanější modely s lepší výbavou. Pokud si chcete dopřát opravdový luxus jako ve wellness centru, zvolte infrasaunu s cenou nad 35 000 Kč. Takové mají bohatou výbavu a vejde se do ní pohodlně několik lidí najednou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Před nákupem je ideální infrasaunu vyzkoušet na vlastní kůži. Pokud budete vybírat z eshopu, přečtěte si reálné recenze majitelů. Jedině tak budete vědět, do čeho jdete. A to doslova.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---