Železná neděle se blíží: Vyrobte si adventní věnec

Železná neděle letos vychází na 27. listopadu. Tímto dnem je jasné, že se Vánoce už nezadržitelně blíží. Do Štědrého dne zbývají už jen 4 týdny! A právě v tento den zapalujeme první svíčku na adventním věnci. Ten si můžete samozřejmě koupit i v obyčejném supermarketu, ale výroba vlastního vánočního věnce má svoje kouzlo. Kromě toho, že vás bude stát o mnoho méně peněz, bude ten váš originál. Železná neděle je už příští týden, tak si pojďme ukázat, jak na to.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co budete potřebovat?

  • polystyrenový nebo slaměný korpus
  • chvojí
  • tavnou pistoli (nemusí ale být nutností)
  • drátek
  • zahradnické nůžky
  • 4 kalíšky s hroty na svíčky
  • 4 svíčky
  • dekorace podle vaší preference

Postup v 10 jednoduchých krocích

1) Nejprve si zahradnickými nůžkami nastříhejte chvojí.

2) Vezměte si korpus a připevněte na něj pevně drátek.

3) Začněte na korpus hustě klást větvičky v jednom směru.

4) Při každém položení větviček na korpus je nezapomeňte omotat drátkem a pořádně jej utáhnout.

5) Dávejte si pozor, aby vám nikde část korpusu nevykukovala.

6) Pokud máte dostatek větviček, omotejte jimi také spodní část korpusu.

7) Jestliže chcete mít věnec uhlazenější, obmotejte ještě jednou celý korpus drátkem. Pro rustikálnější vzhled nechte větvičky vyčnívat.

8) Na věnec připíchněte kalíšky s hroty na svíčky. Pro lepší stabilitu použijte na podlepení kalíšků tavnou pistoli. Nicméně to jde i bez ní, ale dávejte pozor, ať se hrot skutečně zabodne do korpusu.

9) Kalíšky můžete rozmístit souměrně nebo vedle sebe.

10) V tomto posledním kroku věnec ozdobte podle vaší fantazie a vkusu. Aby ozdoby držely, použijte tavnou pistoli nebo drátek. Před samotným přichycením ozdob je na korpus položte, abyste měli lepší představu o tom, jak bude věnec ve finále vypadat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jaké dekorace zvolit na adventní věnec?

Adventní věnec by měl být sladěný do stejných barev, jaké bude mít váš vánoční stromeček. Ale samozřejmě je to na vás. Nesmrtelná vánoční klasika je kombinace zelené, červené a zlaté. V těchto barvách si na adventní věnec můžete pořídit stuhy, malé baňky nebo jiné třpytivé ozdoby menšího tvaru. Také stříbrná a bílá neodmyslitelně k Vánocům patří. Vyzkoušejte třeba peříčka, hvězdy, vločky, sníh ve spreji nebo třeba i mušle. Milovníci přírodního stylu zase ocení šišky, celou skořici, sušený pomeranč nebo jutové mašle. Menší děti zase budou nadšené z ozdob ve tvaru sněhuláka, soba, andělíčka nebo dalších vánočních postaviček. Pokud milujete modernismus, zakomponujte do věnce větvičky eukalyptu, mechu a květů vánoční hvězdy. Inspiraci hledejte třeba na stránkách Pinterest.com nebo v oddělení vánočních ozdob v hobby marketech.

Pusťte si koledy a vrhněte se do vytváření adventního věnce. Naladíte se už na pravou vánoční atmosféru a taky jejím vyráběním pomůžete dětem zkrátit dlouhé čekání na Ježíška. Budou nadšené, že mají věnec, který nemá nikdo jiný na světě.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---