Zelené střechy baví stále více majitelů nemovitostí

Možná vám pojem „zelené střechy“ alespoň něco málo říká, možná jste se o ně zatím nezajímali. Nicméně, je mezi námi stále víc majitelů střech, kteří se rozhodnou propůjčit své nemovitosti nový ráz a styl právě díky zelené, živé a krásné střeše.

Zelené střechy zkráceně

Zelené střechy jsou střechy, které částečně nebo úplně pokrývá vegetace, půda či substrát vysazovaný nad hydroizolační membránu. Střecha může obsahovat další vrstvy. K nim patří kořenová bariéra, odvodnění a zavlažování. Aby bylo vše spolehlivě provedeno a střecha sloužila, jak má, je potřeba vybrat si vynikající dodavatelskou firmu.

K hlavním přednostem zelených střech patří pomoc s odhlučněním, zemina totiž tlumí hlubší zvukové frekvence, řešení prostoru pro zeleň i tam, kde to není možné, nenáročnost na údržbu, pokud je správně zvolená technologie výstavby a výsadby, vytváří biotopy pro živočichy i rostliny, nemovitost lépe splyne s okolím, s prostředím, nabízí z vyšších budov krásný pohled, také zvyšuje estetickou úroveň stavby.

Zelené střechy se hodí pro komerční budovy, obytné zóny i kancelářské budovy, zvětšují zóny odparu vody a zvlášť v létě zlepšují lokální klima. Také snižují prašnost, dovolují vypěstovat si plodiny i rostliny, prodlužují živostnost střechy a snižují potřeby na údržbu…

Ploché střechy je potřeba dobře izolovat

Pokud přemýšlíte o zelené střeše, s důvěrou můžete kontaktovat společnost CZ Isolation s.r.o., kterou najdete na plocha-strecha.cz, kde vám pomohou s plánem, rozpočtem i realizací. Toto ekologické řešení navíc dnes podporují dotace v rámci akce Zelená úsporám.

Společnost také precizně provádí i hydroizolace plochých střech u průmyslových objektů a hal, u bytových domů i rodinných domů. Další službou, kterou zde můžete poptávat, je izolace základů domu.

Více informací najdete na plocha-strecha.cz.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---