Že ještě nemáte doma ultrasonický aroma difuzér? Přinášíme vám 3 důvody, proč byste si ho měli pořídit

Ultrasonický difuzér rozptyluje pomocí jemné mlhoviny vonné nebo esenciální oleje, a přispívá tak k relaxační atmosféře. Kromě toho, že působí jako moderní a díky změnám barevného podsvícení i zajímavý doplněk, přináší do domácnosti další benefity. A o třech z nich bude právě tento článek.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

1) Provoní domácnost

Ultrasonický aroma difuzér si většina lidí primárně pořídí kvůli vůni, která z něj vychází. Důležité však je, abyste si vybrali oleje, které jsou pro difuzér vhodné. Vybírat můžete mezi vonnými nebo esenciálními oleji. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jak píše kouzloesence.cz, esenciální oleje jsou produkty přírodního původu, načež vonné oleje je všeobecné pojmenování všech produktů, včetně těch syntetických. Na trhu existuje velké množství jednodruhových olejů nebo jejich směsí. Vždy záleží na vaší preferenci. Chcete-li však kvalitní oleje, rozhodně na nich nedoporučujeme šetřit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Zvlhčuje vzduch

Suchý vzduch v domácnosti může mít neblahý vliv na naše zdraví. Na webu mojezdravi.cz se dočtete, že snižuje obranyschopnost organismu, dráždí oči, nutí ke kašli apod. Pokud řešíte doma problém se suchým vzduchem, pak je ultrasonický aroma difuzér must have! Jemná pára stoupající vzhůru vzduch postupně zvlhčuje. Navíc vonné nebo esenciální oleje, o kterých jsme psali v předchozím bodu, mají často antibakteriální a antivirotické vlastnosti, takže mohou pomoci eliminovat škodlivé bakterie a viry z ovzduší.

3) Vytváří příjemnou atmosféru

Tento bod je taktéž částečně spjatý s vonnými a esenciálními oleji. Určité vůně jako například levandule nebo bergamot pomáhají snižovat napětí, stres nebo úzkost a zlepšují náladu. Tiché bublání a změna barevného podsvícení pomáhají v navození příjemné atmosféry.

Jaký aroma difuzér bude (nejen) zdobit vaši domácnost?

Použité zdroje

https://www.mojezdravi.cz/zdravy-zivotni-styl/mate-doma-pretopeno-suchy-vzduch-skodi-zdravi-jak-se-branit-5962.html

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---