Zbavte se bakterií ve studni

Studna vám sice ušetří relativně zajímavé finance, ale je potřeba vědět, že vše vyžaduje svou péči a čas. Rozhodně to není jenom o tom, že budete čerpat vodu, a tím to pro vás končí. Mohou se v ní totiž začít objevovat nepříjemné bakterie, které následně budete muset začít řešit a následně odstraňovat.

Studniční voda

Podle určitých tabulek, průzkumů a hygienických požadavků se přišlo na to, že polovina studní v zemi nevyhovuje předepsaným normám. Je to pochopitelné, vzhledem k tomu, že velké množství uživatelů nevěnuje studnám takovou péči, jakou by mělo. Příčin znečištění je celá řada. Studny z tohohle pohledu mají obrovskou nevýhodou. Nechrání je totiž na rozdíl od veřejných vodovodů žádné pásmo. To je také důvod, proč musíte kontroly provádět za pomocí odborníka alespoň 2 až 4× ročně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zajímá vás, jak se bakterie dostávají do studny? Důvodů je hned několik. Mezi ty nejčastější ovšem patří skládka hnoje, volně se pohybující zvířata v blízkém prostředí studny, hnijící listí nebo netěsnící septiky a žumpy. I chemické přípravky mají negativní dopad na vaši studnu. Díky nim se rovněž mohou do studny dostávat bakterie, které tam rozhodně nemají co dělat. Jak se jich ovšem zbavit pomocí jednoduchých tipů? Nemusíte zoufat, studnu lze relativně snadno vyčistit. Jen musíte vědět, jak na to.

Jak se zbavit bakterií ve studni?

Jako první je potřeba provést prevenci. Výše uvedené důvody odstraňte. Zjistěte, jak se právě do vaší studny dostávají bakterie. Jsou tím důvodem zvířata nebo hnijící listí? Ať už je váš důvod jakýkoliv, vše důkladně zkontrolujte a jakýkoliv problém odstraňte. Zbavit se bakterií a škodlivin lze pomocí filtrů na vodu. Ty se postarají o to, aby šlo skutečně o pitnou vodu bez jakékoliv nečistoty nebo bakterie. Základem je tedy pořízení filtru na vodu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Škodlivin a bakterií se díky filtru na vodu zbavíte přibližně do 30 až 60 minut. Tak jednoduchý je tento proces. Mnohdy ovšem lidé zapomínají na jednoduchost a snaží se neustále řešit problémy kolem studny. Zapomínají však na hlavní prevenci, jež spočívá v pořízení filtru na vodu.


Zdroj: https://www.upravvodu.cz/blog/koliformni-bakterie

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---