Zastínění terasy na mnoho let vám zajistí kvalitní markýza

Pořídili jste si novou terasu u rodinného domu a řešíte, jak ji spolehlivě a kvalitně zastínit? Výborným řešením je koupě markýzy. Hodí se k moderním i venkovským chalupám, a to proto, že je možné vybrat si z obrovské nabídky markýz nejrůznějších barev, co se týče použitých látek i samotné konstrukce.

Markýza přesně dle vašeho vkusu a přání

Decentní variantou je béžová markýza v kombinaci s tmavě šedou konstrukcí, ale také šedá markýza v kombinaci s černou konstrukcí. Pokud chcete dům oživit, zvolte třeba červenou markýzu kombinovanou s bílou konstrukcí. Je krásná třeba v případě, že máte bílá okna a dveře.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Látka a konstrukce markýzy

I když jsou pro nás barvy důležité, ještě důležitější je materiál, z něhož je konstrukce markýzy, aby byla pevná, odolná a vydržela i nápor větru. To stejné platí o látce, která by měla odolávat UV záření, dešti i velkým změnám teplot.

Na trhu můžete najít markýzy proti dešti. Samozřejmě chrání i proti slunci, ale díky nepromokavé látce ochrání terasu i před deštěm. Konstrukce může být řešena tak, aby odolala i silnému větru. Vybrat si můžete kazetové markýzy, markýzy bez kazety, markýzy pro zimní zahrady, ale také samostojné markýzy, pokud byste nechtěli zasahovat do fasády nebo chtěli zastínit prostor uprostřed volného prostranství.

Praktické kazetové markýzy proti dešti

K nejpopulárnějším patří kazetové markýzy proti dešti. Ty mají na čelní straně konstrukce připevněnou kazetu, do níž se po smotání markýzy látka schová. Toto řešení je skvělé především pro místa, kde markýza není chráněna před deštěm a sněhem. Díky tomu, že je látka schovaná, zůstává hezká a v původním stavu po mnoho let.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

U kvalitních markýz je do detailů řešen i správný sklon, aby voda stékala, jak má. Některé látky jsou dokonce samočisticí. Nanotechnologie při výrobě látky zajišťuje, že se nečistoty, prach nebo pyly při dešti krásně vymývají.

Markýzy jsou velmi praktické, a pokud zvolíte ideální barevnou kombinaci k vašemu domu, úplně změní jeho ráz. Ve smotaném stavu ale budou naprosto nenápadné, zvláště v případě, že bude markýza v barvě fasády nebo bude ukrytá v kazetě. Předností je i to, že ji kdykoli smotáte, a tak vám nebude v interiéru stínit – třeba večer nebo v zimě.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---