Zařizujete kuchyni? Tohle jsou ty nejčastější chyby

Rozhodli jste se pro novou kuchyň? Prvním krokem je vše důkladně promyslet a naplánovat. Vyhněte se základním chybám, které by vás v budoucnu stály peníze i čas navíc. Jaká podlaha není do kuchyně vůbec vhodná, jak rozplánovat rozvody a jak si poradit s osvětlením? Na to a mnohem více se nyní zaměříme.

Rozvržení rozvodů

Jak říká web Postershop, rozvržení kuchyně se odvíjí od rozvržení rozvodů vody, odpadu a elektřiny. Přívod plynu musí být hned u varné desky, případně trouby.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Špatné rozmístění zón v kuchyni

Při plánování jednotlivých zón nezapomeňte na manipulační prostor vedle sporáku a trouby, kam se odkládá horké nádobí. V případě malé pracovní plochy stačí přidat kuchyňský ostrůvek. Dejte si pozor na umístění lednice vedle sporáku či trouby. Chlad a horko na sebe totiž vzájemně působí, což vede k vyšší spotřebě energie. Mezi dřezem a varnou deskou nechte prostor o šířce alespoň 60 cm.

Moc malý pracovní prostor

Minimální pracovní plocha po stranách varné desky a dřezu by měla být široká 60–90 cm. Nejnutnější věci nechte položené na pracovní desce, to ostatní uložte do skříněk nebo na poličku. Na drobnosti a pomůcky se skvěle hodí závěsný systém.

Nízká pracovní deska a skříňky naopak vysoko

Velmi důležitá je výška pracovní desky a umístění horních skříněk. Na obojí musíte pohodlně dosáhnout.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pouze jedno osvětlení

Jedno centrální osvětlení na celou kuchyni vám nebude stačit. Postershop radí použít bodová světla nebo led pásky, které nainstalujete pod horní skříňky tak, aby osvětlovaly pracovní plochu. Další zdroj světla vám poskytne také digestoř.

Špatný výběr podlahy

Spousta lidí udělá při výběru podlahy chybu. Zapomenout byste měli na linoleum, které je náchylné na poškození. Dále také na plovoucí podlahu, ta se totiž nekamarádí s vodou. Ani dřevěná podlaha ošetřená voskem či olejem není ideální volbou. Klasická dlažba je dobré řešení, pod ni ale zabudujte podlahové vytápění pro větší pohodlí.

Zdroj: Postershop.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Martina Kadlecováhttps://svetemzeny.cz/
Jsem milovnice přírody, jógy a pečení. Jako redaktorka webu iBydlení.cz pro vás píšu jak chutné recepty, tak i články o zahradě a bydlení.

Nejnovější články

--- Další články autora ---