Zařizujete garsonku? Dáme vám tipy, se kterými tento úkol hravě zvládnete

Bydlení v garsonce není žádná ostuda. Pro jednotlivce nebo pár to může být ideální bydlení – a samozřejmě nejen pro ně. Při zařizování tak malého bytu ale můžete natrefit na nejednu překážku. Zařídit garsonku není jen tak. Chce to přemýšlet a správně vybírat. Potřebujete s tímto úkolem pomoci? Dáme vám pár tipů!

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Základní vybavení

Zaměřte se na klíčové kousky nábytku, radí web Jysk. Cílem je vybrat základní vybavení a příliš to s nábytkem nepřehánět. Přece jen zde není prostoru na rozdávání a stále platí pravidlo, že méně je někdy více. Proto svoji pozornost věnujte výběru nábytku, který skutečně potřebujete a využijete – pohovka, postel, jídelní stůl a židle. Zbytek jsou věci, které pořiďte jen v případě, kdy se do bytu vejdou.

Využijte prostor od podlahy ke stropu

V garsonce je třeba využít na maximum každý prostor. Nebojte se proto pracovat s prostorem od podlahy ke stropu, jak doporučuje web Home in Cube. Stěny nenechávejte prázdné, skříňky od země až po strop nabídnou dostatek úložného prostoru. V malém bytě je třeba smýšlet tak, abyste co možná nejvíce věcí měli kam schovat – úložné prostory jsou zde proto základ.

Světlé barvy prostor zvětší

Sice jen opticky, ale i to se podle webu Poster shop počítá. Když vsadíte na světlé barvy, podaří se vám vytvořit iluzi většího prostoru, než se kterým ve skutečnosti pracujete. Nemusí to být nutně jen bílá, ale jakákoli světlá barva dopomůže tomu, že byt bude působit jako větší, vzdušnější a prostornější.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co můžete, to zavěste

Čím méně noh, tím lépe – to je heslo, kterým se řídí web Magazín aktuálně. Ten totiž radí, abyste co možná nejvíce nábytku zavěsili. Počítá se vše od nočního stolku u postele až po sedací soupravu. Nejenže je to praktické, pokud jde o úklid, ale je to výhodné i z hlediska vnímání volného vzdušného prostoru.

Zdroj: jysk.cz, homeincube.cz, postershop.cz, magazin.aktualne.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---