Zařizujete dětský pokoj? Kupte kusový koberec, který budou děti milovat

Pro rodiče je velmi důležité, aby byly jejich děti v bezpečí, v teple, ale také to, aby se zabavily a měly kolem sebe hezké prostředí. K tomuhle všemu přispívá i koberec. Dnes jsou velmi moderní kusové koberce. Jsou také velmi praktické. Jednoduše je vyluxujete a jednou za čas je můžete vynést ven a pořádně vyklepat. Jaký kusový koberec ale vybrat, aby děti bavil? Zde je pár tipů z dětských pokojíčků, které již fungují.

Dopřejte klukům farmu, silnice nebo letiště

Existují kusové koberce, které jsou plné silnic, parkovišť, benzinových stanic, autobusových zastávek, přechodů pro chodce… Jednoduše takový koberec vypadá, jako byste se dívali ze shora na město. Kluci tak mají stále po ruce hrací plochu, kde mohou parkovat, jezdit, couvat, odbočovat, zastavovat… Když jim koupíte malá autíčka, která budou moct jezdit bez přesahu po jízdních pruzích nebo parkovat na parkovištích na patřičných stáních, bude celek naprosto dokonalý a kluci se s kobercem často zabaví.

Podobně můžete koupit i koberec s farmou, který je víc zelený, plný pastvin a podobně.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Oblíbené postavičky z pohádek

Klukům i holkám uděláte obrovskou radost, když bude na kusovém koberci jejich milovaný hrdina, princezna, zvířátko nebo třeba auto či jednorožec. Pestrobarevné a kvalitně zpracované koberce udělají v pokojíku skutečně parádu. A že se vám daná postavička nezalíbila? Nevadí! Důležité je, že bude nadšené vaše dítko a v pokojíčku bude rádo. O to přece jde.

Dopřejte holčičkám oblíbené barvy, srdíčka, kytky i princezny

Děti jsou dětmi jen chvíli, proto jim bohatě dopřejte to, co mají rády, a to i prostřednictvím koberců. Nádherně vypadají třeba koberce ve tvaru kytek, motýlů nebo třeba hlavy koně. Holčička, která má ráda koně, se vám možná štěstím rozpláče v náruči. Takových možností je ale mnoho, stačí se jen podívat na webové stránky výrobců a prodejců koberců. Přes celý koberec může být usměvavý medvěd, roztomilá žirafa, panda nebo třeba zámek na skalách v úžasných barvách.

I holkám můžete dopřát zábavu dle jejich vkusu. Skáče vaše dcerka ráda panáka? I ten může být na koberci zobrazen a být jí stále k dispozici. Nebo předloha pro „Člověče, nezlob se“ – včetně figurek.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dejte na přání větších dětí

Rozmanitost je i ve stylu a délce vlasů koberců. S většími dětmi výběr koberce určitě konzultujte. Už mají svůj vkus – stejně jako my dospělí. Proč ho nepodpořit? Krásné jsou koberce s dlouhým vlasem, jež se nehodí k maličkým dětem, ale dospívající je mají velmi rádi. Jestli vaše dítě rádo cestuje, můžete mu věnovat třeba koberec s vlajkou oblíbené země nebo s vyobrazenou známou dominantou a podobně. Fotbalisté uvítají koberec vypadající jako fotbalový míč, samozřejmě placatý.

Když doplníte pokoj třeba o ribstoly, pověsíte na zeď velký lapač snů, nalepíte krásnou velkou fototapetu, do prostoru umístíte sedací vak, seženete zajímavé stropní světlo, stojací lampu a zajímavou lampičku na stůl, bude celek pro náctileté dítko skvělým zázemím pro bouřlivá léta.

U výběru koberců pro děti se vyplatí předem zamyslet. Tak se vám může podařit udělat jim obrovskou radost.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---