Zařiďte si bydlení ve francouzském stylu. Provence vás okouzlí

Každému se v bydlení líbí něco trochu jiného. Pokud se chcete obklopit romantikou a útulností a chcete se doma cítit opravdu příjemně, zvolte francouzský styl. Bydlení ve stylu provence vás okamžitě okouzlí. Zařídit si pod jeho taktovkou klidně celou domácnost přitom nemusí vyjít draze.

Kde se vzal provence styl?

Pokud jste se už někdy ocitli v interiéru zařízeném ve francouzském stylu, určitě si vás okamžitě získal. Na taková místa se totiž rozhodně nezapomíná. Historie tohoto stylu sahá opravdu daleko, konkrétně až do 17. století. V tomto čase totiž francouzská šlechta začala nacházet zalíbení ve venkovském životě, kde se snažili skloubit městský komfort s čistotou venkova.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com

Co je tento styl zač?

Francouzský styl v sobě kombinuje jednoduchost s romantikou. Nese v sobě i prvky luxusu, zároveň ctí pravidlo, že se nic nemá přehánět a všeho moc škodí. Provence stylu dominuje masivní dřevo, interiéry nesoucí se v tomto duchu zdobí masivní lakovaný nábytek, nejčastěji v bílé barvě. Nechybí cit pro detail, na nábytku se objevují různé řezby.

Zařiďte si své bydlení v provence stylu

Určitě i vy se doma chcete cítit dobře, příjemně a útulně. Francouzský styl přesně takovou atmosféru dokáže vytvořit. Zařídit svůj domov ve stylu provence přitom není vůbec složité, obavy nemusíte mít ani z finanční stránky. Máme pro vás pár základních tipů, s jejichž pomocí pustíte francouzský styl i k vám domů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Přírodní materiály dominují francouzskému stylu. Nejen kvalitní masivní dřevo, ale také kámen. Nebojte se tyto prvky zakomponovat do vašeho bydlení.

Bílá barva je nejčastěji používaným odstínem ve stylu provence. V tomto tónu si domů můžete pořídit nábytek i různé doplňky. Bílou barvu lze samozřejmě kloubit i s dalšími odstíny, ideálně přírodními.

Bytový textil hraje v tomto stylu prim. Ať už jde o ubrusy na stolech, přehozy přes postel nebo dečky na sedací soupravě.

Jednoduchost a čistota je něco, co si provence styl klade za cíl. V tomto stylu není prostor pro chaos a přebytečný nepořádek. Zbavte se harampádí, které nevyužíváte, a umožněte prostoru „dýchat“.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---