Zapomeňte na složitou pokládku podlah. Vše lze pohodlně vyřešit díky magnetům

Magnetické podlahové systémy jsou na trhu relativně krátkou dobu. Přesto si však stihly získat celou řadu spokojených zákazníků a zájem o tyto podlahy neustále narůstá. Výhodou magnetických krytin je zejména snadná údržba či výměna. Tento typ podlah je tak vhodný prakticky do každé domácnosti či kanceláře.

Díky široké škále možností, z nichž si můžete vybrat, jsou magnetické podlahy atraktivní volbou jak z estetických, tak i z praktických důvodů. Podle webu bhg.com jsou magnetické podlahy díky akrylátové příměsi mnohem odolnější než například dřevo. Díky pestré paletě vzorů si pak z krytin vybere prakticky každý. Jak to ale celé funguje?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co je magnetická podlaha?

Magnetická podlaha je dvouvrstvý systém krytiny, který se skládá ze základní magnetické vrstvy (magnetického podkladu), která přitahuje magnetický prášek v horní vrstvě neboli povrchu podlahy. Může být vyrobena z téměř jakéhokoli materiálu. Možnosti variability jsou tak prakticky neomezené.

Výhody magnetických podlah

Hlavním pozitivem magnetických podlah je podle webu stavebnictvi3000.cz snadnost jejich samotné montáže. Oproti běžné podlaze bude instalace trvat sotva pár hodin. Tento typ krytiny je také vysoce odolný, snadno omyvatelný a lehce vyměnitelný za jiný vzor dle vašeho aktuálního vkusu. To se však někdy může ukázat i jako nevýhoda, protože budete mít neustálé pokušení experimentovat s kombinacemi designů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nedostatky magnetických podlah

Magnetické podlahy jsou relativně novým konceptem, a proto zatím nejsou příliš rozšířené. Je tedy nutné se dobře informovat o dostupných výrobcích a prodejcích těchto materiálů. Odradit by vás mohla také vyšší cena, v tomto případě by však mohla budoucnost přinést zlevnění.

Pokud tedy rádi v interiéru zkoušíte nové věci, je pro vás magnetická podlaha prakticky nutnost.

Zdroje: bhg.com, stavebnictvi3000.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Vanda
Pohled na útulný a zároveň praktický domov mě naplňuje pohodou a klidem. Rád předávám čtenářům webu iBydlení.cz cenné rady o tom, jak svou domácnost posunout o úroveň výš.

Nejnovější články

--- Další články autora ---