Zápach z kouře v domácnosti. Lze proti němu bojovat?

Doma by se vůbec kouřit nemělo. Jednak se celou domácností line onen typický zápach cigaret, nemluvě o tom, že cigaretový kouř zbarvuje všechno, s čím přijde do kontaktu – stěny, záclony, nábytek. Pokud si nedokážete kouření doma odpustit, jistě přemýšlíte, jak se zbavit zápachu. S tím vám můžeme zkusit pomoci.

Větrání je základ

Samozřejmě by bylo úplně nejlepší, pokud byste nekouřili vůbec. A pakliže se této neřesti nedokážete vzdát, měli byste chodit alespoň na balkon nebo třeba před dům. Jestliže ani tohle na vás neplatí a stále kouříte doma, myslete alespoň na důkladné větrání. Vzduch nasycený cigaretovým kouřem není nic zdravého, proto je třeba okna otevírat často a nechávat větrat alespoň 15 minut.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pomocník z kuchyně

Máte doma ve spíži jedlou sodu? Tahle surovina stojí jen pár korun a v domácnosti nachází mnoho využití. Již několikrát jsme vás informovali o tom, jak a k čemu můžete jedlou sodu u vás doma použít. Nyní na tento dlouhý seznam přidáme i boj proti cigaretovému zápachu.

Jestliže doma kouříte delší dobu, načichne vám bohužel úplně všechno – včetně nábytku. Na ten nasypte jedlou sodu a nechte působit několik hodin. Ideálně přes noc. Soda do sebe dokáže zápach absorbovat. Tento postup lze použít také na koberce.

Aromatické svíčky

Jistou pomoc a úlevu od cigaretového pachu nabízí aromatické svíčky. K dostání jich je tolik, že si stačí jen vybrat. Zapálená svíčka do sebe pohlcuje cigaretový pach. S nimi snáze provoníte prostor u vás doma.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pomoci mohou i rostliny

Některé rostliny fungují jako přírodní čističky vzduchu. Za nás můžeme do domácností kuřáků doporučit například dracenu, aloe vera nebo tchýnin jazyk. Na první pohled nenápadné rostlinky sice nezachrání domácnost od cigaretového pachu, ale mohou částečně přispět k tomu, že se vám bude doma lépe dýchat.

Pravidelný úklid

Pokud kouříte doma, chtě nechtě se budete muset mnohem častěji pouštět do pravidelného úklidu. Cigaretový pach se „zažere“ do koberců, záclon i oblečení ve skříni. Často utírejte prach plný usazenin částeček z kouře, vysávejte a perte. Je to daň za vaši pohodlnost.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---