Zamilovali jste se do mechového obrazu? Vyrobte si svůj vlastní v 5 jednoduchých krocích

Čas od času se roztrhne pytel s dekoracemi, které musí mít doma každý. Právě teď jsou v kurzu mechové obrazy! Upoutávají pozornost, působí dojmem, že jste si přinesli z lesa kousek přírody, a navíc nevyžadují žádnou speciální údržbu. Dobrá zpráva také je, že si ho můžete vyrobit doma sami!

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

1) Pořiďte si stabilizovaný mech

Do interiérů se hodí jedině stabilizovaný nebo případně umělý mech. Živý mech nechte v lese. Ten totiž vyžaduje větší vlhkost, které v domácnosti ani za pravidelného zvlhčování nedosáhnete. Seženete je na e-shopech, které se zaměřují na prodej mechových obrazů nebo stabilizovaného mechu. Použít můžete jeden druh ve více barvách nebo kombinovat plochý s kopečkovým.

2) Přidejte další doplňky

Čistě mechový obraz sám o sobě vypadá zajímavě. Pokud ho však chcete ozvláštnit, sáhněte po dalších stabilizovaných doplňcích, jako jsou rostliny, kapradiny, lišejníky, větvičky apod. Samozřejmostí je také pořízení rámu se zadní stěnou, do které budete jednotlivé komponenty umisťovat.

3) Udělejte si návrh

Před samotnou tvorbou obrazu si udělejte návrh, jak má ve finále vypadat. Můžete si ho nakreslit nebo si jednotlivé komponenty před nalepením na zadní stěnu obrazu rozprostřít. Inspiraci můžete najít na Pinterest.com nebo si pořídit rovnou celou sadu pro výrobu obrazu, která přijde i s návrhem. Chcete-li však originál, zapojte svou vlastní fantazii. Až budete mít vymyšlený koncept, přejděte k dalšímu bodu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

4) A jdeme na to!

Na nalepení menších obrazů vám bude stačit tavicí pistole. Na větší obrazy jsou vhodná speciální lepidla určená k přilepení stabilizovaných mechů a rostlin nebo různá silikonová lepidla. Poté nechte obraz pořádně zaschnout, a to alespoň na 24 hodin, ale v ideálním případě až 48 hodin.

5) Jak se o mechový obraz starat

Mechový obraz nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Je třeba ho umístit mimo přímé sluneční záření, aby neztratil na své barevnosti a nezhoršila se jeho kondice. Vyhovují mu teploty mezi 5–30 °C a vlhkost okolo 60 %. Pokud vám časem přijde, že se v obraze zachytává prach nebo nečistoty, přetřete ho vlhkým hadříkem.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---