Zahajte jarní úklid s předstihem

Není to tak dlouho, co proběhl vánoční úklid, a teď si neúprosně plynoucí čas žádá úklid jarní. Nic nestane, když jarní úklid vynecháte. Kontrola z hygieny na vás nepřijde. Ale pro pořádkumilovné může být plánovaný jarní úklid skvělým nástrojem pro zachování psychické pohody. Pojďme si říct, co by bylo fajn zvládnout.

Mytí oken

Jaro je ideálním časem pro mytí oken. Přiznám se, že je často na vánoce nemyji, vzhledem k nepříznivému počasí. Na jaře je to tedy potřeba jako sůl. Pokud jsou okna špinavá jen trochu, vystačíte si s čistou vlažnou vodou. Jestli je ale potřeba okna zbavit velkých nečistot, zvolte raději čisticí přípravek, jak píše web Dumazahrada.cz.

Skvělým pomocníkem při mytí oken je vysavač na okna. Pokud jej ještě neznáte, doporučuji vyhledat, případně pořídit. Ušetří hodně času, a navíc ho můžete použít například i na mytí sprchového koutu apod.

S okny nezapomeňte vyprat záclony, omýt žaluzie či rolety a také parapety. Péči si zaslouží také dveře, a to jak interiérové, tak i vstupní.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Tepování sedačky a koberců

Zde máte dvě možnosti. Můžete se do tepování pustit sami, nebo si přizvat odborníka. Pokud nemáte k dispozici přístroj na tepování, není to překážkou. Existují půjčovny, kde si můžete stroj půjčit na určité období, a sedačku nebo koberec si tak vyčistit sami. Můžete si vyčistit také textilní sedáky židlí, kočárek dítěte a třeba i matraci. Hloubkové čištění a tepování koberců a sedaček dokáže interiéru vrátit původní nový vzhled a zbavit je prachu či skvrn od jídla a pití.

Úklid sezónního oblečení

Neměli byste zapomínat ani na úklid šatníku. Probrat oblečení a uklidit zimní věci, které nebudou již potřeba, a naopak připravit věci na jaro a léto. Zimní věci napřed vyperte, boty vyčistěte, ať je máte připravené na další sezónu. U dětského oblečení zvažte, zda jej budete schovávat, nebo ho prodáte či věnujete na charitu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Balkon a terasa

Na jaře je nejvyšší čas připravit a uklidit balkon nebo terasu či pergolu. Blíží se čas prvního grilování a vy budete připraveni. Kdo je připraven, není zaskočen.

Zdroj: Dumazahrada.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---