Zabydlel se u vás šatní mol? S těmito triky nad ním vyzrajete

Našli jste v šatní skříni nezvaného hosta? Natrefit na šatního mola není vůbec příjemné. Nikoli proto, že by snad vypadal kdovíjak děsivě (i když pohled na larvy není zrovna příjemný), ale především proto, jakou neplechu dokáže napáchat. V dnešním článku vám poradíme, jak na tyto potvůrky vyzrát.

Prevence je základ. Jako vždy

I když je to možná stále se opakující klišé, zkrátka na tom něco bude. Prevence dokáže zabránit mnoha problémům – šatní moly nevyjímaje. Skříně proto pravidelně uklízejte, dostatečně větrejte a do místnosti pouštějte dostatek světla.

Objevili jste ve skříni moly? Úklid vás nemine

Natrefili jste na moly ve skříni? Pak se smiřte s tím, že úklid vás zkrátka nemine. A čím dříve se do něho pustíte, tím lépe. Moli se totiž dokážou množit neskutečnou rychlostí a umí za sebou zanechat pořádnou spoušť. Skříně proto kompletně vykliďte, věci protřiďte, prostor skříní vyluxujte a vymyjte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co platí na šatní moly?

Přinášíme několik vyzkoušených tipů, co funguje na šatní moly. Sázely na ně už naše babičky a jak je známo, ty vždycky moc dobře věděly, co dělají, a dokázaly si s nástrahami života poradit.

Bobkový list

Bobkový list molům zrovna dvakrát nevoní a místům, kde jej ucítí, se vyhýbají širokým obloukem. Vložte několik bobkových listů do plátěného pytlíku a ten poté zavěste do skříně.

Noviny

Klasické noviny obsahující tiskařskou čerň dokážou spolehlivě odradit nezvané potvůrky. Proto můžete skříně vyložit novinami.

Levandule

Voní vám levandule? Většině lidem ano. Pokud ale mluvíme o šatních molech, ti si na vůni levandule zrovna nepotrpí. To je pro vás skvělá šance, jak je odradit od nastěhování se do vaší skříně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pepř

Vezměte několik kuliček pepře, vložte je do plátěného pytlíku a ten poté schovejte do skříně. Kuličky pepře zafungují podobně jako již zmíněný bobkový list.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---