Pokud večer nemůžete usnout a několik desítek minut počítáte ovečky, pak je potřeba s tímto problémem bojovat. Nikdo nechce ztrácet zbytečný čas usínáním. Tento čas se vám následně strhává z volného dne. Jinými slovy je možné tento promarněný čas strávit jinými činnostmi. Jak tedy bojovat proti nespavosti? Poradíme vám, protože v mnoha případech za to mohou úplné maličkosti.

Bojujeme s nespavostí

Špatně zvolená barva nebo rušivé elementy. Všechny tyto věci mohou za vaší nespavost. Pokud chcete rychleji usnout, pak je potřeba se zaměřit právě na výše uvedené věci. Ložnice je místem odpočinku a klidu. Podle toho by také tato místnost měla vypadat. Jako první se zaměřte na barvu v ložnici. Ta by neměla být příliš křiklavá. Zvolte raději méně zářivou barvu. Klidné odstíny vám pomohou v noci lépe usnout.

To platí i o zvoleném nábytku. Ložnice je o minimalismu. Hlavní položkou je zde kvalitní postel, a to včetně matrace. Matrace má totiž obrovský vliv na kvalitu spánku. U nekvalitních matrací nepočítejte s kvalitním a ničím nerušeným spánkem. Dalo by se říct, že barva ložnice, vybavení a kvalita matrace hrají jednu z největších rolí u problému s nespavostí. Pokud máte i tento problém vyřešen, můžete se posunout dále.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Další důležitou věcí je pravidelný spánek. Lépe se vám bude usínat, budete-li mít režim. Jinými slovy, pokud chodíte spát pokaždé v jiný čas, tělo se nedokáže přizpůsobit. To vede následně k tomu, že se vám bude hůře usínat. Snažte se chodit spát ve stejný čas. Jakmile si tělo zvykne, o to rychlejší poté bude váš proces usínání.

Čtvrtým pomocníčkem je dostatečné množství vody v těle. Pitný režim je pro vaše tělo důležité. Denně by člověk měl vypít dva až tři litry vody. Pokud nesplňujete tuto normu, pak vaše tělo nedokáže rychle usnout. Proces usínání bude rovněž o to horší. Jak si sami můžete všimnout, každý detail hraje svou roli v oblasti nespavosti. Stačí jen jedinou věc narušit a problémy s nespavostí jsou na scéně.

V předchozích odstavcích jsme vám prozradili základní informace o tom, jak by měla vypadat ložnice. V ní by se neměly nacházet žádné rušivé elementy. Řeč je například o televizi a mobilních telefonech. Právě světlo, jež vydávají tato zařízení, může narušovat váš klidový režim. Představte si, že se snažíte usnout a najednou se podíváte na televizi nebo do mobilního telefonu. Celý proces může začít od začátku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Posledním tipem je pití bylinkových čajů před spánkem. Nedopřávejte si už ovšem žádné jídlo. Vypijte si v klidu svůj bylinkový čaj a poté jděte spát. Pokud žádný z těchto tipů nepomůže, vyhledejte lékařskou pomoc, jak radí web Living.iprima.cz. S největší pravděpodobností se bude jednat o větší a komplikovanější problém.

Zdroj: Living.iprima.cz