Z čeho postavit dům? Nechte si poradit a nespalte se

Při stavbě rodinného domu je potřeba vybrat vhodný materiál. Dnešní doba nabízí relativně velké množství možností, z čeho postavit dům. Hlavní roli bude hrát nejenom váš výběr, ale i finanční rozpočet. Právě ten je jedním z nejdůležitějších rozhodovacích faktorů. Jaké máte možnosti? Na ty se nyní podíváme.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Z čeho postavit rodinný dům? Víme to!

Nejspíš nám dáte za pravdu, že u rodinného domu není možné následně vyměnit zdi. Jakmile se tedy rozhodnete pro jeden z materiálů, už nebude cesty zpět. První možností jsou cihelné bloky. Jde o jeden z nejzákladnějších materiálů vůbec. Na výběr máte buď klasické pálené cihly, nebo cihelné střepy. Jedná se o často využívanou variantu. Samozřejmě je potřeba zvážit, jakou cihlu si vyberete. Ne každá je stejná. K nejstarším a nejosvědčenějším cihlám patří pálené cihly. Pevný materiál, díky kterému vám rodinný dům vydrží i několik desítek let.

Další možností jsou pórobetonové tvárnice. Pórobetonové tvárnice jsou vyráběny pomocí vody, vápence, cementu a křemičitého písku. Kromě těchto surovin se do tvárnic dává také speciální plyn. Ten materiál vylehčuje. Plyn napomáhá také lepším tepelným vlastnostem. Jakmile si následně v rodinném domě zatopíte, nemusíte mít obavy z toho, že by vám teplo unikalo pryč z domu. Výhodou je také relativně rychlé vytápění. Během krátké doby tak budete mít v rodinném domě příjemné teplo. Majitelé to ocení zejména v zimním období.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jaké další možnosti připadají v úvahu?

Třetí možností jsou vápenocementové cihly. Tento druh cihel se využívá ke stavbě pasivních nebo nízkoenergetických rodinných domů. Hlavní předností těchto variant jsou výborné tepelné izolační vlastnosti. Zároveň jde o těžký materiál, a tak je postavený rodinný dům dostatečně kvalitní a pevný. Tento fakt podporuje životnost celého domu. Postavit rodinný dům je možné také z betonových tvarovek. Jen musíte počítat s tím, že vás při této variantě čeká zateplení rodinného domu. Na výběr připadají v úvahu také dřevostavby. Výběr vždy bude záviset čistě jen na vás, jak uvádí internetový portál Novinky.cz.

Zdroj: Novinky.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---