Vyzkoušené triky, které zbaví vaši myčku nepříjemného zápachu

Myčku dnes najdeme snad v každé domácnosti. A kde ji ještě nemají, minimálně o jejím pořízení uvažují, protože šetří spoustu času i práce. Myčka je skvělý pomocník, na jehož služby se velmi rychle zvyká. Co když se ale po otevření dvířek musíte chytat za nos, protože se z myčky line nepříjemný smrad?

Máte doma jedlou sodu?

Jedlá soda na první pohled působí obyčejně, ale hodně toho dokáže. Je skvělá nejen na odstranění mastnoty nebo uvolnění odpadu, ale klidně se postará i o zápach z myčky. Její použití je až úsměvně snadné. Nasypte hrníček jedlé sody na dno myčky (bez nádobí) a poté spusťte program na nejvyšší teplotu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ocet se nehodí jen k tlačence

Když se řekne ocet, mlsné jazýčky si představí tlačenku s cibulí. Je pravda, že bez octa by tahle dobrota nebyla ono, ale ocet se hodí i jinam. Už asi tušíte, že s ním vyzrajete i na zápach z myčky. I tady je postup opravdu jednoduchý. Dva hrníčky octa nalijte na dno myčky, nic nezkazíte, když ocet nalijete i do zásobníku na mycí prostředek. Poté opět navolte program na nejvyšší teplotu a nechte ocet dělat svoji práci.

Sáhněte po kyselině citronové

Kyselina citronová je další surovina, kterou stejně jako výše zmíněnou jedlou sodu v obchodě seženete za pár korun. Stojí sice málo, ale hodně toho dokáže. Použijte ji obdobným způsobem jako jedlou sodu – na čištění myčky od zápachu postačí cca 100 g kyseliny citronové, tu nasypte na dno myčky a zvolte nejvyšší teplotu v programu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Lze zápachu z myčky předejít?

Úplně nejlepší scénář je ten, kdy žádný zápach z myčky řešit nemusíte. K tomu poslouží prevence. Pokud nechcete, aby vám myčka zapáchala, pravidelně ji čistěte. Nezapomínejte čistit filtr, celkové čištění myčky provádějte dvakrát do měsíce. Před ukládáním nádobí do myčky jej zbavujte největších nečistot. Pravidelně doplňujte sůl a leštidlo.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---