Vyžeňte z domova všednost! 17 nápadů pro jarní refresh interiéru

Domů jsme často chodili jen přespat a ne vždy jsme si zakládali na tom, aby byl i pěkný. Dnes je všechno jinak! Změnil se na místo, kde poslední rok trávíme nejvíc času. I vás už pohledem omrzel? Tady jsou tipy, jak mu přidat šmrnc. Občas dokonce stačí jen popustit uzdu fantazii.

Kreativní osvěžení
Obrazy jsou něco, co se jen tak snadno nezunuje. Všechny barvy a tvary rámů, odlišné motivy i psané texty, černobílé fotografie i portréty… To vše je nyní ve světě obrazového umění in. Tajemstvím jejich správného kombinování je jemné sladění barev a motivů. Zkrátka najít jejich společný rys – příběh. I přes internet objednáte za opravdu přátelské ceny krásné plakáty nejrůznějších motivů. Oživte je ilustrací, případně obrazem s abstraktním vzorem. Ty jsou momentálně top. Police vám pomůže přelstít nerovnosti stěn.

Míchání všelijakých vzorů
Od teček přes čtverce a proužky až po složitější geometrické tvary přinese do interiéru uvolněnost a hravost. Pokud se odhodláte přidat k nim ještě veselé a svěží barvy, touto kombinací jste trefili do černého a vytvořili místo plné pozitivní energie. V případě,
že máte pokoj zařízený ve skandinávském stylu s přítomností světlého dřeva, vzor zvolte
v neutrální barevné paletě a pastelových barvách.

Květy jsou barevnou extází pro interiér
Sáhnete-li po živých květinách z obchodu nebo si je nasbíráte kdesi v přírodě, rozhodně přinesete k sobě domů živou energii, která potěší vaše smysly. Příroda je v kombinování barev dokonalá, takže kytičkou nic nezkazíte. Prostor v interiéru se rozhodně vyplatí dát i krásným umělým květům, které jsou dnes již téměř k nerozeznání od těch skutečných. Dostupné jsou ovšem i na webu.

Barevná svítidla
Ať už zvolíte lustry, nástěnné, stolní nebo podlahové, zaručeně tím osvěžíte aktuální design, náladu a celkově atmosféru v místnosti. Pokud již takovou lampu máte, rozhodně ji umístěte tak, aby byla na očích, vystavena na odiv.

Uvolněný moderní design
Přenesený na čalouněný nábytek je prvkem, který dodá interiéru nápad i osvěžení. A rozhodně upoutá! Taburetka, křeslo nebo otoman ve zcela jiné barvě a stylu než zbytek zařízení na sebe okamžitě strhnou pozornost a zároveň rozproudí kreativní energii u vás doma.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---